Wtorek, 19 października
Imieniny: Pawła, Piotra, Jana
Czytających: 2677
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Festiwal Nauki w Elektroniku

Sobota, 19 maja 2018, 9:25
Aktualizacja: Niedziela, 20 maja 2018, 15:44
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Festiwal Nauki w Elektroniku
Fot. Przemek Kaczałko
W Zespole Szkół Elektronicznych w Jeleniej Górze po raz kolejny odbył się Festiwal Nauki, będący okazją do zaprezentowania szkolnych atutów naukowych i osobowych w placówce przy ul. Grunwaldzkiej.

- Stawiamy na doświadczenie. Chcemy, żeby nasi przyszli uczniowie zobaczyli, że nauka to nie tylko sucha teoria, ale też praktyka i działanie - podkreśliła Jowita Kozubska, nauczycielka przedmiotów logistycznych, która była główną organizatorką XVI Festiwalu Nauki. - Kształcimy w różnego rodzaju profilach, współpracujemy m.in. z wojskiem - to w wojsku logistyka miała swoje początki. Współpracujemy też z firmami informatycznymi - wymieniała. Uczniowie zdobywają też doświadczenie z drukarkami 3D, a dla wszystkich uczestników przygotowane były konkursy z nagrodami.

- Mamy test siłowo-biegowy. Dbamy o sprawność fizyczną uczniów i jest dobrze - powiedział Dariusz Szlęg, nauczyciel wychowania fizycznego. - Mamy też strzelnicę, gdzie strzelamy do tarcz z replik broni palnej zasilanych elektrycznie - dodał Marcin Kłyś, uczeń ZSE. Poza udziałem w konkursach, przybyli do ZSE mogli też zwiedzić każdą salę w budynku, była też strefa piknikowa z grillem. Tego dnia każdy mógł znaleźć coś, co go zainteresuje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group