Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 6213
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Festival Dell Arte: sobotnia różnorodność muzyczna

Niedziela, 21 sierpnia 2016, 12:58
Aktualizacja: 18:43
Autor: Robert Czepielewski
Region: Festival Dell Arte: sobotnia różnorodność muzyczna
Fot. Robert Czepielewski
„Krzyżowa Music” i Mark Preston, któremu towarzyszył Mirek Sitkowski Big Band to wczorajsi (20.08) artyści, którzy wystąpili w ramach Festivalu Dell Arte.

Jako pierwszy w Pałacu w Pakoszowie przed licznie przybyła publicznością wystąpił zespół „Krzyżowa Music”, chociaż bardziej wypada powiedzieć, że jest to projekt muzyczny, gdyż członkami „Krzyżowa Music” są młodzi muzycy z całego świata. Muzycy wykonali utwory trzech kompozytorów: Paula Hindemitha Kwartet na klarnet i trio fortepianowe op.30, Ericha Wolfganga Korngolda Sekstet smyczkowy D-dur,op.10 i Wolfganga Amadeusza Mozarta Kwintet klarnetowy A-dur,KV 581.

Zupełnie inny klimat zaproponowali organizatorzy festiwalu podczas wieczornego koncertu, który odbył się w Stodole Artystycznej w Bukowcu. Gwiazdą wieczoru był Mark Preston z Big Bandem Mirka Sitkowskiego, który zaprezentował iście amerykańskie show muzyczne. Podczas koncertu Mark Preston wykonywał covery takich piosenkarzy i zespołów, jak: Frank Sinatra, Engelbert Humberdinck, Michel Buble, Little Willi John, Righteus Brothers, boys bandu All 4 One.

Mark Preston, jak przystało na doświadczonego artystę, bardzo szybko nawiązał kontakt z publicznością. Nie omieszkał podczas występu wspomnieć o swoich polskich korzeniach, opowiadając jak to 1871 roku jego pradziadowie opuścili Polskę i przybyli do Ameryki. Na bis piosenkarz zaśpiewał May Way Franka Sinatry. Słuchacze na stojąco, gromkimi brawami podziękowali artyście i muzykom za wspaniały koncert.

Dzisiaj jest ostatni dzień festiwalu Dell Arte i na tę okoliczność organizatorzy przygotowali galę kończącą festiwal, podczas której wystąpi Wiener Belvedere Orchester. Filharmonicy zagrają utwory Beethovena, Straussów, Pablo Sarasate i Leroya Andersona. W programie dzisiejszej gali nastąpiła zmiana. Ze względów atmosferycznych koncert odbędzie się w Stodole Artystycznej w Bukowcu o godzinie 19.15

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group