Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 6292
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Feryjne harcowanie na Wiejskiej

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 14 lutego 2008, 15:07
Aktualizacja: 15:21
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Mnóstwo zabaw i wspólnego muzykowania – to tylko część atrakcji, jakie najmłodszym druhnom, druhom i zuchom przygotowali skauci podczas zimowiska, które trwa w Domu Harcerza.

W czwartek wypoczywająca tam młodzież spędziła czas na śpiewaniu harcerskich pieśni i wspólnych zabawach. Animatorkami były harcerki z Kluczborka i Wołczyna, które od poniedziałku przebywają na zimowisku.

– Jesteśmy w Jeleniej Górze po raz pierwszy. Bardzo nam się podoba – powiedziały nam Anna Sochacka i Monika Polus, drużynowe, odpowiednio 122 Kluczborskiej Drużyny Harcerek Ostoja z Kluczoborkan oraz 1 Wołczyńskiej Drużyny Harcerek Iskra z Wołczyna.

W środę harcerze reprezentujący Związek Harcerstwa Rzeczopospolitej zwiedzali Jelenią Górę, a po zakamarkach miasta oprowadzał ich szef Rady Przyjaciół Harcerstwa Kazimierz Piotrowski. W piątek goście wracają do domów.

A w Domu Harcerza zimowisko trwa. Wszystko pod okiem Jolanty Płonki oraz jeleniogórskich harcerzy, którzy opiekują się „cywilnymi” i mundurowymi uczestnikami półkolonii. – Przychodzę tu raz w tygodniu, aby organizować zajęcia z dziećmi – powiedziała nam Katarzyna Goderska, przyboczna 24 Drużyny Wędrownej ZHP.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

kazimierzp 14-02-2008 16:22
Niestety, obowiazki słuzbowe nie pozwoliły na bycie z młodzieżą harcerską. Oprowadzał druhny druh hm Andrzej Bira - członek Rady Przyjaciół Harcerstwa, w przeszłosci czynny instruktor ZHP. dh Kazimierz Piotrowski pwd!;-)
~Ania Sochacka 16-02-2008 15:33
Bardzo nam miło! Spędziłyśmy na Wiejskiej super ferie zimowe :) Dziękujemy wszystkim, którzy nam w tym pomogli :) PS Jesteśmy z Kluczborka...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group