Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 4191
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Ferie z wycieczkami

Środa, 26 lutego 2020, 8:05
Aktualizacja: Czwartek, 27 lutego 2020, 12:41
Autor: WAC
Janowice Wielkie: Ferie z wycieczkami
Fot. użyczone
Ponad 50 dzieci i młodzieży skorzystało z propozycji świetlicy wiejskiej „Rudawy” w Janowicach Wielkich, przygotowanych na ferie zimowe.

Program zdominowały wycieczki. Największą atrakcją dla dzieci były całodniowe wyjazdy do Wrocławia – w pierwszym tygodniu do Rodzinnego Parku Rozrywki „Bobolandia”, a w drugim do Parku Trampolin „GoJump”. Kilka godzin aktywności ruchowej na rozmaitych zjeżdżalniach, trampolinach, torach przeszkód itp. sprawiło dzieciom ogromną frajdę. Po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni dzieci ze świetlicy spróbowały swoich sił we wrotkarni „Discowrotki” w Jeleniej Górze. O dziwo większość świetnie sobie radziła, pomogły na pewno wcześniejsze wyjazdy na lodowisko oraz jazda na rolkach.

Bardzo ciekawe były warsztaty w Sudeckiej Zagrodzie w Dobkowie. Prowadzący je Damian Sadowski przybliżył dzieciom podstawowe pojęcia związane z pogodą i wpływające na nią. Było kilka zaskakujących eksperymentów, a w drugiej części warsztatów podczas spaceru po Sudeckiej Zagrodzie świetlicowicze poznali bliżej Pogórze Kaczawskie i jego największą atrakcję – wygasłe wulkany. Każdy mógł też poczuć się przez chwilę jak podczas trzęsienia ziemi. Co prawda pogoda podczas ferii nie dopisała i ze względu na dodatnie temperatury trzeba było zrezygnować z wyjazdów na łyżwy i sanki, ale udane były wyjazdy do kina, na zabawy oraz eksperymenty z animatorami w jeleniogórskiej galerii Nowy Rynek oraz gry w Wałbrzychu.

Poza wyjazdami sporo działo się też w świetlicy. Dzięki współpracy z Dolnośląskim Zespołem Parków Krajobrazowych – oddziałem w Sobieszowie dzieci wzięły udział w bardzo ciekawych warsztatach przyrodniczych. Pracownik DZPK Magda Mączyńska opowiedziała o fascynującym świecie nietoperzy.

W organizację ferii włączyli się również janowiccy seniorzy, którzy uczyli dzieci jak się robi tradycyjne, karnawałowe faworki. Wspólnie, w międzypokoleniowym gronie, przygotowano kilkaset sztuk tych smakołyków. Wszystkie zostały zjedzone tego samego dnia. Dwa dni później odbyła się zabawa karnawałowa, na której poczęstunek zapewnili Przyjaciele świetlicy.

Bogaty program ferii zimowych był możliwy dzięki wsparciu z kilku źródeł. Świetlicowa młodzież wraz z opiekunką – Krystyną Pisarską zdobyli dofinansowanie w programie „Młodzież w działaniu – SC Johnson z myślą o innych”, pod opieką Fundacji Polki Mogą Wszystko. Również  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, jak co roku wsparł organizację ferii zimowych w świetlicy. Dzieci i młodzież ze świetlicy wraz z opiekunem dziękują też za pomoc finansową zakładowi  Dr. Schneider Automotive Polska Sp. z o.o.

Twoja reakcja na artykuł?

12
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
503
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group