Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7866
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ferie na sportowo

Poniedziałek, 1 lutego 2010, 13:03
Aktualizacja: Wtorek, 2 lutego 2010, 13:24
Autor: arec
Jelenia Góra: Ferie na sportowo
Fot. Robert Ignaciak
Od piątku uczniowie dolnośląskich szkół mają ferie. Młodzież z Jeleniej Góry może ten czas spędzić aktywnie, tym bardziej, że oferta przygotowana przez instytucje miejskie jest bogata.

W Międzyszkolnym Ośrodku Sportu w Jeleniej Górze odbyły się dziś zapisy drużyn chętnych do wzięcia udziału w turnieju piłki nożnej. – Jak dotąd zgłosiło się dziesięć zespołów ze szkół gimnazjalnych i średnich. Podzielimy je na dwie grupy po pięć drużyn i w czwartek rozpocznie się turniej – mówi Bartosz Królikowski z MOS.

- Sport to fajna forma spędzania wolnego czasu. Można pograć z kumplami i zrobić przy okazji coś dla siebie, pobiegać, rozruszać się – powiedział Paweł Szabat, z Zespołu Szkół Ekonomiczno – Turystycznych, który zapisał swoją drużynę do turnieju.

Niemal każdego dnia od godziny dziewiątej do czternastej otwarte są sale MOS-u przy ul. Złotniczej, Curie-Skłodowskiej oraz hala sportowa przy ulicy Sudeckiej. – W tych godzinach sale są otwarte dla wszystkich młodych ludzi, można pograć w siatkówkę, koszykówkę, wziąć udział w grach i zabawach – mówi Bartosz Królikowski.

Czynne jest ciągle lodowisko w Parku Zdrojowym w Cieplicach. W tym tygodniu w środę i piątek swoje umiejętności będą mogli pokazać młodzi miłośnicy hokeja na lodzie. Natomiast w przyszłym tygodniu w poniedziałek i środę będzie można wziąć udział w grach i turniejach na lodowej tafli. Szczegółowy plan znajdą państwo na stronie internetowej MOS-u.

Dzieci i młodzież mogą także skorzystać z sal gimnastycznych w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych nr 1 w Sobieszowie, Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych w Cieplicach, Szkole Podstawowej nr 8 na Zabobrzu, Szkole Podstawowej nr 2 w centrum miasta czy Gimnazjum nr 3 przy ulicy Grunwaldzkiej. Zajęcia będą prowadzone przez nauczycieli w-f.

Do korzystania z basenu przy Szkole Podstawowej nr 11 zachęca Eugeniusz Sroka – Nasz basen w okresie ferii jest udostępniony dla dzieci, nie ma żadnych barier. Idziemy także na rękę jeżeli chodzi o zwolnienie z płatności – zapewnił dyrektor „jedenastki”. – Organizujemy również zajęcia sportowe w ramach projektu finansowanego ze środków unijnych, w którym biorą udział wcześniej zakwalifikowane dzieci. Nasza sala tętni życiem od rana do wieczora – dodał Eugeniusz Sroka.

W ofercie przygotowanej przez instytucje w Jeleniej Górze każdy może znaleźć coś dla siebie. Oczywiście poza zorganizowanymi zajęciami zawsze jeszcze można wziąć sanki i wybrać się na którąś z okolicznych górek. W tym roku na pogodę uczniowie narzekać nie mogą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
63
Coraz lepiej
25%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
33%
Nie najlepiej
19%
Wciąż fatalnie
22%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group