Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 4143
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Fatum nad świeradowską gondolą

Wtorek, 29 lipca 2008, 8:58
Aktualizacja: 8:59
Autor: TEJO
Region Jeleniogórski: Fatum nad świeradowską gondolą
Fot. Archiwum
Kto zacierał ręce na myśl o pierwszej przejażdżce kolejką gondolową na przełomie lipca i sierpnia, poczuje się rozczarowany. Po raz kolejny start najważniejszej inwestycji w Górach Izerskich został przesunięty.

Co prawda gondola już jest gotowa do pracy, ale wciąż nie są spełnione formalności konieczne do uruchomienia wagoników dla turystów. – Trwają prace wykończeniowe, które skończą się za około dwa tygodnie. Później inwestycję czeka jeszcze odbiór techniczny dokonany przez nadzór budowlany – czytamy w Polsce Gazecie Wrocławskiej.

Otwarcie gondoli przesuwa się z miesiąca na miesiąc. Według zapowiedzi, kolejka miała ruszyć już pod koniec sezonu zimowego. Wszystko wskazuje na to, że pierwszych pasażerów zabierze dopiero we wrześniu.

Póki co turyści i tak mieliby kłopot z dojazdem do stacji początkowej. Droga jest dziurawa jak ser szwajcarski. Trwają roboty przy kładzeniu nowej nawierzchni. Modernizacja traktu ma kosztować dwa miliony złotych. Przy stacji gondoli nie ma też obiecywanego parkingu. Jego budowa się zacznie, jak kolejka ruszy.

W inwestycji lokuje pieniądze Sobiesław Zasada. Upadłą kolej gondolową kupił za dwa miliony złotych. Budowa kosztowała, bagatela, 100 milionów. A to jeszcze nie koniec, bo Zasada chce wznieść infrastrukturę: hotele, restaurację oraz… aquapark – konkluduje PGWr.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group