Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7332
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/REGION: Fatalne warunki na drogach – zima trzyma

Poniedziałek, 5 stycznia 2009, 8:31
Aktualizacja: Wtorek, 6 stycznia 2009, 8:58
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA/REGION: Fatalne warunki na drogach – zima trzyma
Fot. rylit
29 kolizji i dwa wypadki (jedna ofiara śmiertelna) to dotychczasowy bilans ataku zimy w regionie jeleniogórskim. Śnieg wciąż pada, a kiedy przestanie – nadejdą tęgie mrozy. Taka pogoda ma się utrzymać do soboty.

Nawierzchnie wszystkich dróg są zaśnieżone, a przejazd piaskarek powoduje powstanie śliskiej brei pośniegowej. Niektóre – mniej uczęszczane trakty – są trudno przejezdne. Fatalnie jeździ się drogą ze Szklarskiej Poręby do Świeradowa-Zdroju. Są też kłopoty na lokalnych drogach w gminach powiatu jeleniogórskiego.
Dziś do stłuczki autobusu miejskiego z autem osobowym doszło przy ul. Wiejskiej. Pojazd MZK ma zarysowany bok. Nikt nie ucierpiał.

W weekendowych wypadkach zginęła jedna osoba: rolnik z Czernicy, który wyjechał ciągnikiem po drewno do lasu. Pojazd stoczył się ze skarpy, a kierujący wypadł z kabiny i poniósł śmierć na miejscu.

W mieście jeździ się fatalnie. Drogowcy nie nadążają z odśnieżaniem ulic. Autobusy miejskie spóźniają się, a policja apeluje do kierowców, którzy nie muszą pilnie wyjeżdżać, aby pozostawili auta w domu i skorzystali z komunikacji publicznej. Sytuacja poprawi się, kiedy przestanie sypać śnieg. A wg prognoz stanie się to już dziś. Za to ściśnie tęgi mróz. Ten z kolei jest śmiertelnym wrogiem osób bezdomnych, które już teraz powinny poszukać ciepłego kąta w schronisku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (43) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group