Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 6905
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Farmaceutyczna plajta?

Środa, 24 stycznia 2007, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Farmaceutyczna plajta?
Fot. Arkadiusz Piekarz
Jeleniogórzanie przyzwyczajeni do zakupów w aptece „Karkonoskiej” od jakiegoś czasu zastają placówkę zamkniętą na głucho.

– Od lat zaopatruję się tutaj w leki. Jak pamiętam, zawsze była tu apteka – mówi Krystyna Drzewiecka, jedna z klientek. – Zdziwiłam się, kiedy pewnego dnia musiałam pocałować klamkę – dodaje.

Apteka „Karkonoska” położona na parterze kamienicy przy ul. 1 Maja, znajduje się w dogodnym miejscu i była ułatwieniem, szczególnie dla starszych osób, które potrzebowały zrealizować receptę. – Teraz muszę dojść do apteki „Pod jeleniem”. Mam chore nogi. Nie jest łatwo, a do tego są tam kolejki – mówi inna kobieta.

Próbowaliśmy ustalić, dlaczego apteka jest zamknięta. Wersji o sprzedaży całej kamienicy nie potwierdzają pracownicy odpowiedniego wydziału Urzędu Miasta w Jeleniej Górze. Telefon do placówki został wyłączony. Podobno właściciel ma kłopoty finansowe i dlatego zamknął biznes. Tej wersji także nikt oficjalnie nie potwierdza.

Warto wspomnieć, że apteka „Karkonoska” była jedną z pierwszych, która po przełomie z 1989 roku, w Jeleniej Górze trafiła w prywatne ręce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group