Piątek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 6440
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Fani loków i irokezów

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 2 października 2009, 7:54
Aktualizacja: 8:15
Autor: Ania
Fot. Ania
Co można zrobić z fryzurą, dowiedzieli się wczoraj podopieczni Niepublicznego Przedszkola „Stokrotka w Jeleniej Górze, których zaprosiła popularna „Handlówka”. Zajęcia miały uczyć poprzez zabawę. Być może niektóre z dzieci zostaną w przyszłości fryzjerami.

Przedszkolaki gościły w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 im. Stanisława Staszica w Jeleniej Górze, czyli popularnej „Handlówce”. Dzieci zobaczyły, jak wyglądają zajęcia w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Swoimi doświadczeniami podzielili się z nimi młodzi fryzjerzy.

– Dzieciom najbardziej podobają się loki, ale także włosy zafarbowane na kolorowo i różnego rodzaju klamerki. – mówi Danuta Juszczyńska, nauczyciel fryzjerstwa i organizator dzisiejszego spotkania. Inicjatorką przedsięwzięcia była Katarzyna Szandurska, nauczycielka języka polskiego i mama jednego z przedszkolaków.

W Przedszkolu „Stokrotka” od paru lat zabiera się dzieci do miejsc pracy ich rodziców. – Dziecko często wie, gdzie pracują rodzice, ale nie potrafi powiedzieć, co tak naprawdę robią. Ważne jest jednak, żeby uczestniczyło w życiu zawodowym mamy i taty, dlatego też zachęcamy rodziców do organizacji spotkań w zakładach pracy - mówi dyrektor Niepublicznego Przedszkola „Stokrotka” w Jeleniej Górze, Anna Kaczmarczyk. Mieści się ono przy Osiedlu Zabobrze.

Dla przedszkolaków tego typu zajęcia są przede wszystkim nauką poprzez zabawę. Podczas wczorajszych zajęć zobaczyły, jak wygląda praca w salonie fryzjerskim. Zarówno chłopcy, jak i dziewczęta z zaciekawieniem obserwowali młodych fryzjerów przy pracy. Dla chłopców najatrakcyjniejszą fryzurą okazał się irokez, a dziewczynki chciały być posiadaczkami pięknych loków.

– Po raz kolejny gościmy w szkole przedszkolaków. W ubiegłym roku uczestniczyli oni w zajęciach w pracowni gastronomicznej, a dzisiaj przyglądają się uczniom podczas lekcji w salonie fryzjerskim. Myślę, że bardzo ich to cieszy, a poza tym uczy. W ten sposób zobaczyli także, jak będą mogli pracować w przyszłości oraz, jak pracują rodzice niektórych z nich. – powiedziała Danuta Pawłowicz, dyrektor Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 im Stanisława Staszica w Jeleniej Górze .

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz

rymcycymcy 2-10-2009 8:56
Jedyną brzydszą rzeczą od takich spalonych włosów są lubiane przez dziewczyny protezy paznokci :)
~ 2-10-2009 8:59
"fajny"pomysl,juz 11-latki beda farbowac wlosy,doklejac pazury itd.,
~jajadzia 2-10-2009 9:15
zabawa fajna ale badzcie ambitniejsi dla tych małych ludzików.....tylko nie fryzjerzy!!!
~Wikusia 2-10-2009 10:23
hehehehe...protezy paznokci sa dla mnie przejawem zle pojetej estetyki.Paskudne!
~:) 2-10-2009 10:54
Jajadzia – przecież to nie chodzi o ich lub nasze ambicje tylko o pokazanie różnych zawodów a że przy okazji dobrze się bawią …to chyba o to chodzi… jestem za!!! Pokazujcie dzieciom wszystkie zawody nawet te, które są zawodami wymagającymi fizycznej pracy. Pokazanie tego im nie świadczy o tym, że ich ktoś zachęca do danego zawodu tylko do uświadomienie, jakiego rodzaju mogą być zawody. Ja pracuje przy tzw. „biurku” (ambitnie) i nie potrafię sobie wyobrazić ucieszonych dzieci i tak radosnych jak tu na przedstawionych zdjęciach. Poco takie złośliwe komentarze…
piipi 2-10-2009 11:01
*FAJNIE ..dzieci poznały tajniki fryzjerstwa ! ~H,..*hi ..teraz mogą zmienic color włosów tatusiowi ..w czasie jego popołudniowej drzemki !
~mądra 2-10-2009 11:10
Do ''jajadzia'' A Ty kim jesteś z zawodu? Widać nic nie wiesz o pracy fryzjerów skoro piszesz takie słowa... Nie wiesz ile trzeba mieć w sobie pasji i jak szeroko rozumianą wyobraźnie trzeba posiadać by zostać profesjonalistą w tym fachu... Ale oceniać łatwo...
~ 2-10-2009 11:15
a mi się pomysł podba. widac jakie dzieci uśmiechniete. ale dzieci z domu dziecka się nudzą! pomyslicie o nich!
~Edek do jajadzia 2-10-2009 12:21
A dlaczego nie?, jeśli ktoś lubi taka pracę....
piipi 2-10-2009 16:40
..do - [~Wikusia ..] .. takie paznokcie są fajne,bo mozna nimi .. obronic sie przed *męzczyzna ! ~Hi, .. okrutnie *GO drapac ..*wszędzie !
teessi 2-10-2009 17:27
Być dobrym fryzjerem to wielka sztuka. Trzeba nie tylko znać rzemiosło, ale i mieć wyobraźnię, znać się na psychologii, mieć poczucie piękna, cały czas się dokształcać, lubić ludzi i ... mieć BARDZO zdrowe nogi. Mało kto ma równocześnie takie cechy.
~ 2-10-2009 17:30
ja uwazam ze dla dzieci jest to ogromna radosc.Moje dziecko tez chodzi do tego przedszkolai bylo na tej wyprawie i wrocilo bardzo podekscytowane jestem jak najbardziej za takimi akcjami a to ze byly u fryzjera i widzialy jak wyglada taka praca nie znaczy ze za kilka lat bedzie farbowalo sie na pomaranczowa czy nosilo tipsy a 6-latki nie raz juz byly u fryzjera!!!!!!!!!!!!!!!!
~ja 10-05-2012 0:05
ale po co to dzieciom?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group