Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 2916
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Fani loków i irokezów

Piątek, 2 października 2009, 7:54
Aktualizacja: 8:15
Autor: Ania
JELENIA GÓRA: Fani loków i irokezów
Fot. Ania
Co można zrobić z fryzurą, dowiedzieli się wczoraj podopieczni Niepublicznego Przedszkola „Stokrotka w Jeleniej Górze, których zaprosiła popularna „Handlówka”. Zajęcia miały uczyć poprzez zabawę. Być może niektóre z dzieci zostaną w przyszłości fryzjerami.

Przedszkolaki gościły w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 im. Stanisława Staszica w Jeleniej Górze, czyli popularnej „Handlówce”. Dzieci zobaczyły, jak wyglądają zajęcia w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Swoimi doświadczeniami podzielili się z nimi młodzi fryzjerzy.

– Dzieciom najbardziej podobają się loki, ale także włosy zafarbowane na kolorowo i różnego rodzaju klamerki. – mówi Danuta Juszczyńska, nauczyciel fryzjerstwa i organizator dzisiejszego spotkania. Inicjatorką przedsięwzięcia była Katarzyna Szandurska, nauczycielka języka polskiego i mama jednego z przedszkolaków.

W Przedszkolu „Stokrotka” od paru lat zabiera się dzieci do miejsc pracy ich rodziców. – Dziecko często wie, gdzie pracują rodzice, ale nie potrafi powiedzieć, co tak naprawdę robią. Ważne jest jednak, żeby uczestniczyło w życiu zawodowym mamy i taty, dlatego też zachęcamy rodziców do organizacji spotkań w zakładach pracy - mówi dyrektor Niepublicznego Przedszkola „Stokrotka” w Jeleniej Górze, Anna Kaczmarczyk. Mieści się ono przy Osiedlu Zabobrze.

Dla przedszkolaków tego typu zajęcia są przede wszystkim nauką poprzez zabawę. Podczas wczorajszych zajęć zobaczyły, jak wygląda praca w salonie fryzjerskim. Zarówno chłopcy, jak i dziewczęta z zaciekawieniem obserwowali młodych fryzjerów przy pracy. Dla chłopców najatrakcyjniejszą fryzurą okazał się irokez, a dziewczynki chciały być posiadaczkami pięknych loków.

– Po raz kolejny gościmy w szkole przedszkolaków. W ubiegłym roku uczestniczyli oni w zajęciach w pracowni gastronomicznej, a dzisiaj przyglądają się uczniom podczas lekcji w salonie fryzjerskim. Myślę, że bardzo ich to cieszy, a poza tym uczy. W ten sposób zobaczyli także, jak będą mogli pracować w przyszłości oraz, jak pracują rodzice niektórych z nich. – powiedziała Danuta Pawłowicz, dyrektor Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 im Stanisława Staszica w Jeleniej Górze .

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
209
Tak
33%
Nie
61%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group