Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 9005
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Enej na inaugurację

Środa, 1 maja 2019, 9:02
Aktualizacja: Czwartek, 2 maja 2019, 16:32
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Enej na inaugurację
Fot. Przemek Kaczałko
Już w sobotę (4.05) oficjalna inauguracja 46. Wiosny Cieplickiej, której tym razem głównym organizatorem jest Przystań Twórcza. Podczas sobotniego koncertu na Placu Piastowskim usłyszymy młodych artystów z naszego regionu, a gwiazdą wieczoru będzie zespół Enej.

Poza Przystanią Twórczą, która obchodzi swoje 10-lecie, wydarzenia w ramach Wiosny Cieplickiej będą też organizować Muzeum Przyrodnicze czy Zdrojowy Teatr Animacji.

O godz. 18:00 startuje inauguracja - na początek część młodzieżowa, gdzie wykonawcy zaprezentują utwory lat 80. i 90., dobrane w ramach projektu 30 Ro(c)k Bez Kurtyny, a o godz. 20:00 gwiazda wydarzenia, czyli zespół Enej - mówiła Ewelina Marciniak, dyrektor Przystani Twórczej.

Zdrojowy Teatr Animacji (wraz z Filharmonią Dolnośląską) zaprasza z kolei na Festiwal Muzyki Wiedeńskiej - już od 1 maja.

Jeleniogórzanie będą mieli okazję podziwiać po raz czwarty uczestników Silesian Dance Festiwalu (11-12.05), czyli niesamowitych choreografii polskich i ukraińskich szkół tańca, a w tym roku również słowackich.

To wspaniała impreza, bardzo integracyjna. W sobotę część konkursowa w ZTA, a w niedzielę od 15:00 flash mob i parada oraz pokaz laureatów podczas koncertu galowego w Muszli Koncertowej. Z roku na rok poziom jest coraz wyższy - warto przyjść - mówił Bogdan Nauka, dyrektor ZTA.

Następną imprezą w teatrze, przy współpracy z Osiedlowym Domem Kultury będą Teatrrrałki, gdzie wystąpią dziecięce i młodzieżowe zespoły teatralne. Ponadto planowane są obchody Dnia Teatru Publicznego (bilety za 350 groszy), Cieplicki Maraton Charytatywny, Giełda Minerałów, Rowerowa parada Retro oraz szereg innych wydarzeń. Z kolei 26 maja odbędzie się kolejna edycja wielkiego festynu przy parafii Matki Bożej Miłosierdzia z okazji Dnia Matki.

Szczegóły na stronie: jeleniagora.pl/content/46-wiosna-cieplicka-2019-inauguracja

Twoja reakcja na artykuł?

36
86%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
5%
Nudzi
1
2%
Smuci
2
5%
Złości
1
2%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group