Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 6748
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Encyklopedia” tras rowerowych dla Jeleniej Góry

Niedziela, 25 stycznia 2015, 8:51
Aktualizacja: 8:57
Autor: UM
Jelenia Góra: „Encyklopedia” tras rowerowych dla Jeleniej Góry
Fot. Archiwum
„Standardy projektowe i wykonawcze systemu rowerowego dla Jeleniej Góry” to dokument, liczący ponad 200 stron i dotyczy budowy sieci dróg rowerowych. Te zapisy z jednej strony porządkują dotychczasową wiedzę drogowców, z drugiej pozwalają na proste przypisanie niektórych elementów do konkretnych warunków na konkretnych odcinkach jeleniogórskich tras.

Dokument zawiera m.in. wiele istniejących w różnych krajach i miastach rozwiązań w tej kwestii. - Zasadniczym problemem jest bezpieczeństwo, więc wszystkie zdobycze wiedzy inżynierskiej w dziedziny separacji ruchu rowerowego i pieszego, rowerowego i samochodowego, skrzyżowania i przejazdy, ale i niezbędnej integracji transportu zbiorowego z rowerowym są dla nas istotne, by można było opiniować wszelkie proponowane rozwiązania zanim wdamy pieniądze na budowę – powiedział Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry

- A korzystaliśmy przy tym opracowaniu z wiedzy powszechnie szanowanych w tej branży autorytetów z Danielem Chojnackim na czele. On sam dał się poznać jako „oficer rowerowy Wrocławia”, ale jest Jeleniogórzaninem, więc zna zarówno naszą specyfikę, jak i realia dużego miasta i najnowocześniejsze rozwiązania. Jestem przekonany, że to wydawnictwo jest świetną podstawą do rzetelnego przygotowywania inwestycji dla rowerzystów w naszym mieście – dodaje prezydent Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group