Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 9098
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Złotoryja: Emaus Cup

Wtorek, 27 kwietnia 2010, 9:27
Aktualizacja: 9:38
Autor: Michał Hołownia/arec
Złotoryja: Emaus Cup
Fot. Archiwum klubu Emaus
Parafialny Klub Sportowy „Emaus” Zagrodno zorganizował Turniej piłki nożnej halowej „Emaus Cup”.

Zespoły zagrały w czterech grupach wiekowych. Szkoły podstawowe i gimnazja rywalizowały w niedzielę 25 kwietnia. Szkoły ponadgimnazjalne i kategoria open zagrały w sobotę 10 kwietnia. W sumie przybyło około 250 osób.

Pierwszego dnia zawodów swoje mecze rozgrywały starsze drużyny. O godzinie 9.00 przypomnieniem regulaminu i ogólnych zasad rozpoczęto rozgrywki. Walka była zacięta, pomimo tego, że drużyny nie grały o wielkie nagrody rzeczowe, a jedynie o prestiżowe puchary „ Emaus” , dyplomy oraz piłki.

Jak na pierwszą edycję turnieju frekwencja drużyn i poziom ich gry zaskoczył wszystkich obecnych. Zagrali zarówno zawodnicy z klubów sportowych, klas sportowych, jak i amatorzy, którzy chcieli na sportowo spędzić dzień. Oprócz miejscowych drużyn gościliśmy także sportowców z Legnicy, Jeleniej Góry, Poznania i Rudy Śląskiej. Rozgrywki odbywały się na hali sportowej „Tęcza” w Złotoryi.

Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawiała się następująco:

Kategoria szkół podstawowych:

I – Salos Poznań
II – SP Zagrodno
III – FC Sokołowiec

Kategoria gimnazjów:

I – Emaus Zagrodno
II – Gimnazjum w Lubiatowie z siedzibą w Rokitnicy
III – Gimnazjum w Świerzawie

Kategoria szkół ponadgimnazjalnych:

I – Emaus Zagrodno
II – Dziabaki (Złotoryja)
III – Bad Boys (Ernestynów)

Kategoria open:

I – Wściekłe pięści węża (Gmina Zagrodno)
II – Flashnet Internet (Legnica)
III – Malibu (Gmina Zagrodno)

Podczas dekoracji zwycięzców obecny był prezes PKS „Emaus” Zagrodno – Michał Hołownia, sekretarz Angelika Herbut, a także przedstawiciele Fundacji „EuCO” Dzieciom – Krzysztof Kobiak oraz Lidia Zoschke.

Fundacja „EuCO” Dzieciom była sponsorem głównym zawodów. Organizatorów wsparła także cała rzesza wolontariuszek, które czuwały nad wydawaniem posiłków i napojów, a także kierownictwo hali sportowej Tęcza, Burmistrz, cukiernia Państwa Chmielowskich oraz Paweł Kręglicki i Marek Terembula.

- Jeśli dopiszą sponsorzy i ludzie dobrej woli za rok planujemy zorganizować kolejną edycję tego turnieju i rozreklamować go na jeszcze szerszym terenie niż dotąd. Już w tej chwili zgłosiły się drużyny spoza województwa dolnośląskiego. Chcemy aby nasz turniej stał się imprezą ogólnopolską nie tylko z nazwy – zapewniają organizatorzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1324
Tak
26%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group