Sobota, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 2139
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Elektrownia atomowa niezbędna w Polsce?

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 25 marca 2013, 15:19
Autor: jelonkatv
jelonkatv
Fot. jelonkatv
W obliczu katastrof związanych z elektrowniami atomowymi wiele krajów planuje wycofanie tego typu sposobów na wytwarzanie energii. W Polsce natomiast rozważa się możliwość budowy pierwszej takiej elektrowni.

Czy jeleniogórzanie są za budową nowoczesnej elektrowni atomowej w Polsce, dowiecie się w programie „Maraton subiektywności”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz

Piipi Jelonkowa 25-03-2013 19:44
.. *ta Korea Polnocna przeprowadza proby nuklearne ! .. i wywolala trzesieni ziemi na Podchalu innych miejscach ! / .. piatek,dzisiaj / ..jestem przeciw,bo zginiemy od elektrowni jadrowej !
~atomek 25-03-2013 20:34
W Polsce powstała pseudo spółka działająca na zlecenie australijskiej korporacji handlującej uranem na świecie . Zainteresowana ta spółka jest Radoniowem, , Walimiem , Radkowem , Wambierzycami. Z łatwością dostaje koncesje na poszukiwania uranu i wywołuje konflikty z właścicielami o gruntów na których ma prowadzić najpierw poszukiwania a potem wydobycie. Oszustwo ludzi, którzy zostali wykiwani przez swoich Burmistrzów i Wójtów, a którzy wyrazili zgody na takie działania.a dzisiaj muszą ich prywatnie do sadów Porozmawiajcie z Ludzi z Radoniowa i Radkowa to zobaczycie że już nigdy nie zagłosują na rządzacych u góry i na dole za to co im zrobili
~ 25-03-2013 22:11
stanowczo przeciw, hak to jest, że Polska nie potrafi wyciągnąć wniosków z poczynań innych państw ino slepo chce naśladować, masakra jakaś
~bul 25-03-2013 22:17
w Polsce NIKT nie ma kapitału na budowę. nawet państwo. koszty budowy to ok 10 miliardów euro: byłyby relacja 1/3 koncern, 2/3 - podatnik. żadne towarzystwo nie ubezpieczy EA - bo są to kwoty (ew. katastrofy) które rozłożyłoby na łopatki każde twoarzystwo ubezpieczeniowe: "ubezpieczycielem" jest znowu podatnik, czyli skutki katarstrofy ponosi sam. koszty utylizacji odpadów radioaktywnych: zapytać Niemców ile to kosztuje i dlaczego się wycofują i jakie mają z tym problemy (zagrożenie środowiska). prąd będzie tańszy? naiwne myślenie.... przy eksploatacji 50 lat tak, ale dla producentów prądu, ale nie dla odbiorcy! no i wreszcie: w razie konfliktu zbrojnego, kraj posiadający EA staje się jej zakładnikiem!
~łubudubutoja 26-03-2013 7:49
Na morzach pływają setki okrętów z napędem atomowym ,jakoś nie wybuchają . Awarie i katastrofy wynikają z blędu ludzi . Może wrócimy do epoki brązu,krzesiwa? Z prochu powstałeś ,w proch cię obrócą. Uran pobrano z Ziemi to i wróci przetworzony. Mamy dużo nieczynnych kopalń. Za parę latek braknie ,ropy,węgla gazu,co może za lasy się weźmiecie. Tylko EA i to małe regionalne!!
~Mieszkaniec 26-03-2013 8:22
Taak... I pytajcie o to największych buraków i niedouków w Polsce, takich typowych nieudaczników bez oczytania, ambicji, pomysłu na siebie i bez wykształcenia co wierzą w Boga albo inne bzdety. Szkoda mi słów na te sondaże uliczne. Zapytajcie kogoś, kto się zna. No niestety w Jeleniej Górze takich ludzi już nie ma...
~JELENI_OGÓR 26-03-2013 12:38
przecież w naszym kraju działa reaktor "Maria" i jakoś nic złego z jego powodu się nie dzieje, podawanie Japonii jako przykład to zły pomysł ponieważ tam co chwilę są trzęsienia ziemi, tsunami itd więc tam faktycznie lepiej nie budować elektr. at. ale u nas jedyne co może zawieść to czynnik ludzki ale jest na to prosty sposób do budowy zatrudnić tych co mieszkają w tym miejscu gdzie będzie elektr at. a jeśli jakiś kraj podawać jako przykład to: Francja w której lwia część prądu pochodzi z elektrowni atomowych i ceny prądu są najniższe na świecie
Piipi Jelonkowa 26-03-2013 16:32
..do - [~Lubudubutoja] .. a Kursk ? .. nie wiadomo,jak dlugo zyli tam uwiezieni ludzie ! .. to byli marynarze na tz."bezpiecznym" okrecie o napedzie jadrowym
~łubudubutoja 26-03-2013 20:35
Katastrofa na Kursku była związana z torpedą a nie z reaktorem ,przecież Kursk został podniesiony.Jak zwykle piiiiitolisz *
Piipi Jelonkowa 26-03-2013 23:10
..do - [~ Lubudubutoja] ... chyba Tobie wytrzelil korek z szampana na glowie ! .. bo nie znasz prawdy o Champagne !! .. do konca nie bedziesz wiedzial,co *tam sie stalo na tym okrecie /..wiadomo:Ruscy/ ! Pamiestasz ? ..1983 kolo Kamczatki,tam rowniez zatonal okret o podobnym zasilaniu .. z zaloga ! [*]
~x do 08:22 27-03-2013 8:52
No cóż jeszcze jeden inteligentny,oczytany,super wyedukowany się znajdzie.Nie jest jeszcze tak źle z naszym miastem skoro mamy Ciebie.
~łubudubutoja 27-03-2013 9:52
PIIIPIII TY rusofobko! Lepiej weź się za rozwiązywanie syfu w mieście ,nie mamy reaktora a zielona wyspaTusko-zawiły tonie .
~Rico 27-03-2013 12:01
No naczy sje bez budowania nowych elektrowni nie damy sobie wkrótce rady ze wzrastającym hiper popytem na energie elektryczną .Wszystkie te alternatywne źródła energii są piękne ale zarazem zbyt słabe ażeby pokryć ogromny wzrost zapotrzebowania w energię ,nie mamy wyjścia ,no chyba że cofniemy sie w rozwoju.Nieprawdą jest również ,że Niemcy likwidują elektrownie atomowe.Oni tylko nie będą budować na razie nowych ,ale wszystkie ,solidne ,pracujące dzisiaj będą dalej exploatowane.Na razie człowiek jest na tzw. I ,prymitywnym stopniu rozwoju cywilizacji i produkuje energię z tzw. surowców energetycznych .Najwięcej energii jest zgromadzone w atmosferze Ziemi ,miliony razy więcej niż nam potrzeba,tylko jak po nia sięgnąć? Czas już wskoczyć piętro wyżej w rozwoju naszej cywilizacji !
~Elektron 28-03-2013 6:29
PGE Energetyka Jądrowa jest spółeczką nomenklaturową z byłym ministrem skarbu Andrzejem Gradem jako prezesem. Jedyne po co powstała to żeby zarząd miał skąd brać milionowe wynagrodzenia za nic nie robienie.Rosatom już projektuje i wdraża Siłownię jądrową w pobliżu Królewca i pewnie powstanie ona szybciej niż pan Grad zrobi przetarg na projekt. W Żarnowcu PRL-owski rząd postawił nawet fundamenty ale się okazały za słabe z powodu złodziejstwa i oszustw na cemencie używanym do ich budowy. Tak to właśnie wygląda. Bicie piany i gadanie. Na tym etapie rozwoju spółki energetyczne lepiej zainwestują w projekt sieci typu "Smart Grid" czyli najnowocześniejszej, której sterowanie sprosta wahaniom zużycia mocy i wyeliminuje maksymalnie straty na przesyle. I można wykorzystać kasę z UE do tego.
~Bambo 30-03-2013 8:45
Mamy problem ze śmieciami. Dlaczego nie wybudować elektrowni na gaz ze śmieci. Tym oto sposobem rozwiąże się problem śmieci oraz ekologicznej energii. Elektrownie atomowe to nieporozumienie.
~Ula 30-03-2013 22:29
Av najbardziej taka elektrownia atomowa jest potrzebna w Jeleniej Górze. Tutejsi mieszkańcy z utęsknieniem czekają na dyskusje na takie tematy. Perspektywy ogromne, a jak pieprznie, to będzie po kłopocie .Po wszystkich problemach dotyczących miast i okolic.
~emeryt 1-04-2013 10:01
Oj! coś Piipi Jelonkowa nie panuje nad tekstem. Czy to ma zwiazek z pożyciem czegoś mocnieszyego? Wydłużyło sie to Podhale.
Piipi Jelonkowa 1-04-2013 19:49
..do - [~Emeryt] ..przyczepiasz się do szczegółów ! Korea Północna ma NAJliczniejszą Armię na swiecie,w której skład wchodzi 01 miliona żołnierzy ! ~OJ ! ..*Emerytu,za Twoich czasów to Ułani pukali do okienek /..tak opowiadała mi moja Babcia / ~Obecnie .. chyba .. inni mezczyzni ! ~SMUTNE ..
~ 2-04-2013 9:58
Francja pozyskuje chyba dobrze ponad 50 % energii z elektrowni jądrowych i nie słyszałem aby jakaś poważna awaria zagrażająca ludziom kiedykolwiek wystąpiła. Przypomnę ,że mamy chyba najdroższą energie w Europie nie mówiąc już o zanieczyszczeniach które nasze elektrownie emitują. Czarnobyl to stara radziecka technologia a Japończycy winni wiedzieć ,że elektrownie jądrowe nie buduje się w miejscach niebezpiecznych. Nie ma alternatywy przed energia pozyskiwaną z atomu . Musimy tę technologię wprowadzić i im szybciej to zrobimy tym lepiej. Mnie nie przeszkadza , mogę mieszkać przy elektrowni a jak tam mógłbym jeszcze pracować byłoby świetnie. Stach
Niggers™ 4-04-2013 19:02
PIIPI JELONKOWA ! SPROSTOWANIE ! Korea Północna ma czwartą pozycje pod względem liczebności żołnierzy ! A Okręt kursk do końca nie dowiemy się dla czego zatonął lecz jedna hipoteza mówi o storpedowaniu przez Amerykanów ponieważ miała na pokładzie broń dla Chin, dzięki której Chinole zdobyli by przewage w działaniach wojennych na wodzie. Elektrownia Jądrowa zawsze będzie niebezpieczna, wystarczy jeden błąd lub awaria by zaszła reakcja której nie da się kontrolować ! Wtedy tysiące ofiar, przez wiele następnych pokoleń będą się rodzić dzieci kalekie, z wieloma kończynami ! O WIELU RZECZACH MEDIA MAJĄ ZAKAZ PISANIA I NIGDY NIE DOWIEMY SIĘ CO TAK NAPRAWDĘ DZIEJE SIĘ PO WYBUCHU !
Niggers™ 4-04-2013 19:14
DODAM IŻ POWSTANIE ELEKTROWNI JĄDROWYCH NIE ZAPEWNI NAM OBNIŻENIE OPŁAT WIĘC STANOWCZO MÓWIMY NIE ! ! ! ! A WSZYSTKO CO MÓWIŁA ANGELA MERKEL O ZAMYKANIU ELEKTROWNI NAJSTARSZYCH W NIEMCZECH KTÓRE MOGĄ ZAGRAŻAĆ TO JEDEN WIELKI KIT ! W BIBLIS JEST TAKA z 1974 roku i po tragedii w Fukushima dostali nakaz jej zamkinięcia ! Jednak działa i ma się dobrze, dwa bloki zatrzymali jedynie ale dziwne że braków nikt nie odczuł a elektrownia chodzi nadal ! MEDIA GŁOŚNO KŁAMIĄ
Niggers™ 4-04-2013 19:23
NIKT NIGDY ELEKTROWNI NIE WYŁĄCZY JĄDROWEJ W NIEMCZECH PONIEWAŻ GDY JE URUCHOMIONO STAŁY SIĘ JEDYNYM ŹRÓDŁEM ENERGII ! WYŁĄCZAJĄC ELEKTROWNIE TO JAK ZGASIĆ ŚWIATŁO W POKOJU :) ZOSTAJEMY BEZ PRĄDU !
Niggers™ 4-04-2013 19:48
CZY KTOŚ PAMIĘTA TRAGEDIE W Majak (Rosja) PRZED CZARNOBYLEM ? KTÓRA BYŁA UKRYWANA PRZEZ 30 LAT PO TO, ŻEBY NIE WSTRZYMYWAĆ PRAC NAD ELEKTROWNIAMI ? http://pl.wikipedia.org/wiki/Majak_(Rosja) Wypadek nuklearny, najgorszy w historii ZSRR aż do katastrofy w Czarnobylu, skategoryzowano według międzynarodowej skali wypadków nuklearnych jako „poważną awarię” – 6 w skali od 0 do 7.
~do Nigers 5-04-2013 10:17
zamiast spamować forum lepiej się przykuj do jakiegoś drzewa i wyrzuć klucz od kłódki najdalej jak się da będzie z tego lepszy pożytek

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group