Niedziela, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 5581
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Eko–mocni i spółka. Przedszkolaki w obronie środowiska

Czwartek, 21 kwietnia 2011, 14:14
Aktualizacja: Piątek, 22 kwietnia 2011, 7:23
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Eko–mocni i spółka. Przedszkolaki w obronie środowiska
Fot. TEJO
Trzynaście barwnych scenek w wykonaniu dzieci z jeleniogórskich przedszkoli wypełniło estradę Filharmonii Dolnośląskiej z racji IX Ekologicznych Prezentacji Twórczości Dziecięcej. Wszystko w przededniu obchodzonego jutro Międzynarodowego Dnia Ziemi.

Kolorowo, radośnie, skocznie, momentami żywiołowo i spontanicznie – tak było dziś przed południem w Filharmonii Dolnośląskiej, która udostępniła gościnnie dużą salę koncertową. Wypełniły ją niemal do ostatniego miejsca dziewczęta i chłopcy wraz z nauczycielkami, rodzicami i bliskimi. Wydarzenie filmowano, fotografowano z różnych miejsc i różnym sprzętem.

Na estradzie przez około dwie godziny przewinęło się trzynaście grup. Wspólnym mianownikiem występów była troska o środowisko naturalne. Były ruchowe „ilustracje” do piosenek, ale nie tylko: skecze, małe scenki, pokazy taneczne, a nawet mały koncert rockowy! Jedne pełne energii i dziecięcej samodzielności, w innych – panie nauczycielki były bardziej przejęte od młodych wykonawców, co niekoniecznie dobrze wpłynęło na odbiór.

Oklaskiwano: miejskie przedszkola nr 10, 11, 14, 13, 4, 2, 27, 19, a także placówki niepubliczne: „Tuptuś”, „Kacperek”, „Zaczarowany parasol”, „Piątka” oraz Happy Kids. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że dziecięce przesłanie trafi do osób dorosłych: wszystkich, od których zależy czystość środowiska naturalnego i dbałość o otoczenie. Kolorową imprezę zorganizowało tradycyjnie Przedszkole nr 19 Kubusia Puchatka. Dołożył się urząd miasta, który wszystkim wykonawcom ufundował nagrody.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group