Poniedziałek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 6641
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Ekologiczne prezenty dla mieszkańców

Piątek, 11 września 2009, 7:48
Aktualizacja: 7:49
Autor: Angela
REGION: Ekologiczne prezenty dla mieszkańców
Fot. ......
W Lwówku Śląskim rozdawano już torby ekologiczne na zakupy zakupione przez gminę, a od początku września ruszyła kolejna proekologiczna akcja „Zielony Poniedziałek”, w ramach której mieszkańcy otrzymali worki na skoszoną trawę i odpady biodegradowalne z ogrodów.

W ramach akcji mieszkańcy domków jednorodzinnych i domów z ogrodami jednorazowo otrzymali 120 litrowe worki na skoszoną trawę lub inne odpady z ogródków. Kolejne worki mieszkańcy nabywają za symboliczną złotówkę.

W sumie od 1 września wydano ich już 1200 sztuk. Zakład Budżetowy Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej we Lwówku Śląskim w ramach zorganizowanej akcji co poniedziałek odbiera pełne worki od mieszkańców i wywozi je w odpowiednie miejsce z przeznaczeniem odpadów roślinnych na kompost.

Pierwszy raz odebraliśmy worki od mieszkańców w miniony poniedziałek, w sumie zebraliśmy około pięciu ton odpadów – mówi Wiesław Bogacki, kierownik działu oczyszczania miasta i gospodarki odpadami Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Lwówku.

„Zielony Poniedziałek” jest jednym z pierwszych kroków przygotowania gminy do wprowadzanej w przyszłym roku linii selektywnej odpadów.
– Obecnie wykonujemy to zadanie ze środków zakładowych w ramach bieżącego utrzymania i gospodarki odpadami. Wierzymy, że poniesione koszty na ten cel, zmniejszą koszty segregacji śmieci w przyszłości – mówi Wiesław Bogacki. Poza tym ludzie nie będą już wrzucać skoszonej roślinności do kubłów na śmieci, co ograniczy ilość wywożonych nieczystości.

Worki można nabyć w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Lwówku Śląskim. Akcja ma trwać przez cały rok, z przerwami zimowymi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group