Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 7757
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Ekologiczne ferie

Niedziela, 10 lutego 2019, 7:04
Aktualizacja: Poniedziałek, 11 lutego 2019, 8:38
Autor: WAC
Janowice Wielkie: Ekologiczne ferie
Fot. użyczone
Stowarzyszenie Góry Szalonych Możliwości zrealizowało kolejny projekt we współpracy ze świetlicą wiejską „Rudawy” w Janowicach Wielkich.

Ponad trzydzieścioro dzieci i młodzieży ze świetlicy, w ramach akcji „Selektywnie zbieramy, nie spalamy!”, podczas ferii zimowych brało udział w warsztatach poszerzających wiedzę na temat przyczyn zanieczyszczania środowiska, skutków spalania śmieci i braku ich segregacji.

Pracownicy Nadleśnictwa „Śnieżka” w Kowarach, Banku Genów w Kostrzycy oraz Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych w Sobieszowie przekazali młodym uczestnikom projektu sporo informacji i ciekawostek o wpływie zanieczyszczeń na faunę i florę naszych terenów,  o przyczynach powstawania smogu. Z kolei ekolog i podróżnik – Dominik Dobrowolski – autor wielu akcji ekologicznych, które prowadzi na terenie Polski i basenu Morza Bałtyckiego, zaprezentował efekty tych akcji i pomógł młodym janowiczanom przygotować lokalną akcję ekologiczną.

Wspólnie wybrano najciekawsze propozycje działań podczas tej akcji – młodzi napisali list do Wójta Gminy Janowice Wielkie, przygotowali plakaty zachęcające do zadbania o czyste środowisko – mówi Krystyna Pisarska ze Stowarzyszenia Góry Szalonych Możliwości. - Ogłosili też konkurs na świetlicowej stronie na Facebooku, a za najciekawsze wypowiedzi dziecięce jury przyzna uczestnikom konkursu nagrody – torby bawełniane, które były ręcznie malowane podczas projektowych warsztatów. Wszyscy uczestnicy projektu na jego zakończenie dostali upominki.

Projekt był realizowany dzięki dotacji od Stowarzyszenia Eko-Unia w programie Małe Granty.

Twoja reakcja na artykuł?

4
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group