Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 3078
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ekologiczna „szóstka” protestowała na szóstkę

Poniedziałek, 21 kwietnia 2008, 15:20
Aktualizacja: Wtorek, 22 kwietnia 2008, 7:38
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Ekologiczna „szóstka” protestowała na szóstkę
Fot. TEJO
Foliowe reklamówki niszczą środowisko – pod takim hasłem dziewczęta i chłopcy ze swoimi nauczycielami ze Szkoły Podstawowej nr 6 uczcili w poniedziałek happeningiem dzień swojego patrona Włodzimierza Puchalskiego.

Kolorowy pochód uczniów przeszedł ulicami Cieplic pod markety na osiedlu Orle. Tam młodzi ludzie rozdawali klientom sklepów i ciepliczanom ekologiczne torby. Jedne z papieru, inne z płótna. – Niektóre wykonaliśmy samodzielnie, inne tylko przyozdobiliśmy – powiedzieli nam uczniowie szóstych klas z „szóstki”.

Pomysłodawczynią akcji jest Urszula Sebastian, nauczycielka i opiekunka samorządu szkolnego. Nie bez powodu uczniowie wybrali akcję przeciwko zaśmiecaniu środowiska zrywkami i torbami foliowymi. Kiedy na osiedlu Orle otwarto markety, ich okolice od razu stały się śmietniskiem. Wyrzucone przez mieszkańców torebki roznosił wiatr. Sami też rzucają zrywki, gdzie popadnie.

Młodzieży z SP nr 6 nie podoba się taka rzeczywistość i chcą ją zmienić. Łatwo nie będzie, bo nie wszyscy mieszkańcy chętnie brali od nich torby. Niektórzy szybko pozbywali się ich, inni nie bardzo wiedzieli, na czym polega sens akcji. Wyrzucona torba foliowa rozkłada się w środowisku nawet 400 lat!

Z okazji dnia patrona zorganizowano w szkole także zbiórkę rozrzuconych torebek. Najskuteczniejsi okazali się czwartoklasiści. Był też konkurs wiedzy o Włodzimierzu Puchalskim, znanym przyrodniku i badaczu natury, fotografie i filmowcu, autorze pierwszych polskich filmów przyrodniczych.

Święto uczciły też młodsze klasy. Nauczycielki zorganizowały im miniplayback. Uczniowie wcielili się w wielkie gwiazdy estrady. Największe brawa zebrała Julia Kaczmarek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group