Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 2630
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ekolodzy w „Rzemiosłach Artystycznych”

Wtorek, 5 maja 2015, 8:35
Aktualizacja: 8:38
Autor: Angela
Jelenia Góra: Ekolodzy w „Rzemiosłach Artystycznych”
Fot. Organizator
Wiedzę z zakresu ekologii zaprezentowali uczniowie jeleniogórskich gimnazjów, którzy wzięli udział w konkursie wg. motta „Przyroda nie zna nagrody ni kary, zna tylko konsekwencje”. Impreza odbyła się w cieplickim Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych.

Konkurs obejmował współzawodnictwo uczniów w trzech kategoriach: plastycznej, literackiej oraz wiedzy i umiejętności praktycznych.

Najciekawszą pracą plastyczną zgodną z mottem konkursu był plakat Antoniny Olszewskiej uczennicy Gimnazjum w ZSzRzA, która zajęła I miejsce.

Najwyżej oceniony przez jury utwór poetycki odczytał jego autor Jacek Rysicki, uczeń Gimnazjum w ZSzRzA, a test wiedzy i umiejętności praktycznych najlepiej napisała Iwona Pędziwiatr, uczennica Gimnazjum w ZSzRzA.

Gospodarze z miejscowego gimnazjum okazali się najlepsi. Za nimi znaleźli się uczniowie Gimnazjum z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 oraz Gimnazjum nr 4 w Jeleniej Górze.

Zwycięzcy zostali obdarowani nagrodami ufundowanymi przez Prezydenta Miasta Jeleniej Góry, Karkonoski Park Narodowy, Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych Odział Jelenia Góra oraz Hotel Gołębiewski w Karpaczu.

Puchar, nagrody i dyplomy w XV Powiatowym Konkursie Ekologicznym wręczyła Ludmiła Witkowiak z Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Jelenia Góra oraz dyrektor Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych Bogdan Helik.

Uczestnicy konkursu i zaproszeni goście z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali prezentacji „Zjawiska pogodowe w przyrodzie”, którą przedstawił Wiktor Kuśmider z jeleniogórskiego oddziału Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych.

Podczas obrad jury, czas umilał uczeń Gimnazjum w ZSzRzA Jakub Kałucki, który wystawił mini recital.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group