Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 4728
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Egzaminy szóstoklasistów na trójkę z plusem

Wiadomości: REGION
Piątek, 29 maja 2009, 7:48
Aktualizacja: 7:49
Autor: Angela
Fot. ..
W tym roku szóstoklasiści nie błyszczeli wiedzą na egzaminie końcowym. Według dostępnych wyników, które jak na razie podają tylko średnią statystyczna punktów, uczniowie dolnośląskich miast do 100 tysięcy mieszkańców, zdobyli tylko 22,4 punktu na 40 możliwych.

Ogólnopolska średnia to 22,6 czyli znacznie gorzej niż w roku ubiegłym, w którym średnia wyniosła 25,8 punktu. Wyniki samej Jeleniej Góry będą dostępne na dniach.

Najgorzej dolnośląskim szóstoklasistom zamieszkującym w miastach do 100 tysięcy mieszkańców, i uczących się w 146 szkołach, w tym m.in. w Jeleniej Górze, poszło pisanie wypracowania. Na 10 możliwych punktów nie zdobyli nawet połowy (4,8 punkta). Dla porównania, uczniowie z Wrocławia zdobyli średnią z pisania 5,9 punkta. Rozumowanie w skali do 10 punktów, zaliczyli na 3,8 a wykorzystanie wiedzy w praktyce oceniane najwyżej na 8 punktów również na 3,8.

Z korzystania z informacji w skali czteropunktowej, otrzymali 2,5 punkta. Najlepiej poszło im natomiast czytanie ze zrozumieniem: z 10 punktów otrzymali 7,6 punkta.

Jak te wyniki tłumaczą i interpretują dyrektorzy szkół oraz pracownicy Wydziału Oświaty czy jeleniogórskiej delegatury Kuratorium? Dyrektorzy na temat wyników wypowiedzą się dopiero po otrzymaniu przez szkoły rezultatów testów.

Jeleniogórski wydział oświaty natomiast odesłał nas z pytaniem o interpretację wyników do kuratorium oświaty. Tam usłyszeliśmy, że jeleniogórskie dane na temat tego czy egzaminy kończącym podstawówkę poszły słabo czy nie, dotrą dopiero za kilka dni, a na podstawie ogólnych statystyk opinii wydawać nie można.

Egzamin na zakończenie nauki w podstawówkach jest uważany przez wielu jako jeden z większych absurdów polskiej oświaty. Można go nie zdać: najważniejsza jest jedynie obecność podczas testu. Absencja oznacza dla ucznia powtarzanie klasy. Wynik ma uświadomić uczniom poziom ich wiedzy, a nauczycielom – skuteczność pracy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz

~bunia 29-05-2009 8:48
tak to jest, dzieci otepiały, a dla dziewczyn liczy siętylko makijaż i wygląd. jak idę do szkoły to niektore gówniary z podstawówki są gorzejwymalowane od dziewczyn z gimnazjum. ja tma miałam 38 punktów i nie rozumiem, jak można być takim p...pem :)
~ 29-05-2009 10:38
skonczyla sie sie era ambitnej mlodziezy,teraz rosna kandydatki ,,,,,,,,,, i kandydaci,,,,,,,,,, niech kazdy sobie dopowie,mordy wymalowane tylki na wierzchcu lub lyse paly w kaprurach
~emeryt-nauczyciel 29-05-2009 10:51
moze to i dobrze wyksztalconych mlodych ludzi ogrom,a roboli tez potrzeba wlasnie rosnie nie wykfalikowana kadra pracownicza
~ 29-05-2009 10:56
bunia chyba nie masz dzieci poziom w szkołach co roku jest wyższy mój syn chodzi na korepetycje i dużo czasu poświęca na nauke ja czasami sama nie umiem rozwiązac niektórych zadań to wina systemu nauka jest ciężka i naprawde nie ma co sie dziwić dziecią które niedługo nie będą miały dzieciństwa bo spedzą je nad książkami
~Galla 29-05-2009 11:03
nauczyciele tez sa winni
~polish boyfriend 29-05-2009 11:09
teraz wszystkie dzieci po powrocie ze szkoly rzucaja plecaki w kąt i biegna prosto do komputera albo tv jakby jakis magnez ich przyciagal... wcale sie nie dziwie ze wyniki sa takie jakie sa, a nauczyciele tez z tego co widze i slysze spadaja na psy bo mam brata w 6 klasie i jestem poinformowana o panach czy paniach nauczajacych dzieci ... szkoda słów
~aleksander 29-05-2009 11:15
Czy nikt tego nie widzi? Złe wyniki egzaminów są wynikiem chorego systemu nauczania ,który został stworzony przez ludzi mających głęboko nie powiem gdzie dobro naszych dzieci.Programy są przeładowane i nie ma mowy o gruntowaniu wiedzy.Absurd sięgnął nieba,ale nie do końca -społeczeństwem mniej wykształconym łatwiej manipulować. Na koniec dodam że tak naprawdę to rodzice realizują program nauczania.Nauczyciele odpowiedzialni za edukację naszych pociech najzwyklej w świecie olewają swoją pracę(przepraszam wszystkich nauczycieli z prawdziwego zdarzenia -są tacy ,wiem).
piipi 29-05-2009 12:27
*Fajnie..mamy zdolna mlodziez,a ktora bedzie "smacznym prezentem" zasilajacym zagraniczny zmywak !
~rodzice 29-05-2009 12:40
Może w końcu dotrze do nauczycieli, że nie potrafią niczego nauczyć, wyniki osiągają tylko te dzieci, które chodzą na korepetycje, albo ich rodzice maja dużo wolnego czasu i są w stanie uczyć swoje dzieci. Program jest przeładowany a nauczyciele albo choruja, albo skupiają swoją uwagę na dzieciach zdolniejszych tym samym słabsze dzieci pozostawiają bez zainteresowania
~wysmiewacz 29-05-2009 12:41
haha straszne
~kali 29-05-2009 12:47
...nie wiecie skąd takie niskie wyniki ? Jest na to kilka odpowiedzi. Po pierwsze co najmniej połowa nauczycieli nie nadaje się do swojej pracy Maja wiedzę którą nie potrafią przekazać . Jak im sie nie chce to mówią do dzieci " ten temat opracujcie sobie sami"... adzieci siedzą i nic nie robia...pani czyta gazetkę...Znaczna częśc nauczycieli już sie "wypaliła" zawodowo i oni powinni odstapić miejsca młodym. Jest na prawdę niewiele nauczycieli z powołania ! Następnym problemem są sytuacje w domu. Rodzice pracują od rana do nocy i dziecko jest zdane same na siebie. tworzy sie "era komputera"... Jeszcze kilka lat temu rodzice poświęcali więcej czassu swoim dzieciom... System nauczania to jak jedno wielke doświadczenie a uczniowie -królikami doświadczalnymi.
~panna 29-05-2009 13:11
a testy próbne były kompletnie o czym innym niż o tym co na normalnym teśćie ^^
~rodzic 1 29-05-2009 19:19
Kochani ,nauczyciele nie zrobią za was wszystikiego. Zwalacie na nich winę , ale bądźmy obiektywni. Moje dziecko po prostu jest dopilnowane, poświęcamy mu z mężem dużo czasu, a koledzy i koleżanki mego syna wiecznie zajęci przed komputerem lub telewizorem. Przepraszam nauczycieli ( większość daje z siebie wiele) ale niestety za nasze dzieci odpowiadamy my sami i to my najpierw powinniśmy uderzyć się w piersi, to nasze domy są takie a nie inne i to z naszych domów wychodzą dzieci, które mają w nosie naukę i które niewiele wiedzą o dobrym, przyzwoitym zachowaniu. Mea culpa
~KIZIOR 29-05-2009 19:51
BLLEEEE BBLLLEE BBLLEEE CZY WARTO STRESOWAć DZIECI...???????
ago. 30-05-2009 7:17
Tak to jest, jak same matki farbują dziesięciolatkom włosy(!), odwracając tym samym ich uwagę od nauki. W końcu przecież pasemka, makijaż, przekłuty pępek i język oraz brzuch na wierzchu, aby widać było ten kolczyk w pępku, ważniejsze dla takiej lolity niż dobre stopnie.;-)
~EEE 30-05-2009 11:42
Te testy były zbyt trudne, o wiele łatwiejsze były próbne.
Nattea 30-05-2009 12:12
Małe kłamstwo, duże kłamstwo i statystyka, nie wierzcie statystyce...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group