Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 7078
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Egzamin przy patelni

Sobota, 17 kwietnia 2010, 14:20
Aktualizacja: 14:20
Autor: Ania
JELENIA GÓRA: Egzamin przy patelni
Fot. Ania
Uczniowie trzecich klas technikum z Zespołu Szkół Licealnych i Usługowych w miniony piątek zdawali egzamin praktyczny z przygotowania potraw. Wielu z nich towarzyszył stres, ale wszyscy pokazali, że są bardzo zdolnymi, młodymi kucharzami.

- Jest to egzamin praktyczny trzeciej klasy Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego. Uczniowie drugiej i trzeciej klasy odbywają czterotygodniową praktykę w renomowanych hotelach i restauracjach na terenie Jeleniej Góry i okolic – mówi Iwona Kumek, dyrektor Zespołu Szkół Licealnych i Usługowych.

Szkoła współpracuje z Sudeckim Klubem Szefów Kuchni i rodzi się w niej swego rodzaju tradycja, polegająca na tym, że jego członkowie oceniają uczniów. Dla młodych osób jest to więc szansa zaprezentowania swoich umiejętności, a także możliwość nawiązania kontaktu z osobami, które w przyszłości będą decydowały o ich zatrudnieniu. Z drugiej jednak strony fakt, że oceniają ich mistrzowie kuchni może wywoływać większy stres. Dyrektor szkoły zapewnia jednak, że trzecioklasiści reprezentują tak wysoki poziom, że potrafią sprostać wymaganiom doświadczonych już kucharzy.

- Przed egzaminem denerwowałam się, ale tuż po emocje opadły. Komisji spodobały się przygotowane przeze mnie bakłażany, zauważono, że jest to potrawa wegetariańska, ale pracochłonna – mówi Daria Gronczewska.

W trakcie egzaminu okazało się, że uczniowie faktycznie dobrze gotują i potrafią przygotować oryginalne potrawy. Pamiętają także o tym, żeby odpowiednio je podać.

- Według mnie jest ogólnie bardzo dobrze. Młodzież wykazuje się podstawową wiedzą. Wszystko wygląda bardzo estetycznie i apetycznie, żadna z potraw mnie nie odtrąca, wręcz przeciwnie jestem pozytywnie zaskoczony – mówi Janusz Belczyk, szef kuchni w Hotelu Jan i członek Sudeckiego Klubu Szefów Kuchni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group