Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 9698
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Egzamin przy patelni

Sobota, 17 kwietnia 2010, 14:20
Aktualizacja: 14:20
Autor: Ania
JELENIA GÓRA: Egzamin przy patelni
Fot. Ania
Uczniowie trzecich klas technikum z Zespołu Szkół Licealnych i Usługowych w miniony piątek zdawali egzamin praktyczny z przygotowania potraw. Wielu z nich towarzyszył stres, ale wszyscy pokazali, że są bardzo zdolnymi, młodymi kucharzami.

- Jest to egzamin praktyczny trzeciej klasy Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego. Uczniowie drugiej i trzeciej klasy odbywają czterotygodniową praktykę w renomowanych hotelach i restauracjach na terenie Jeleniej Góry i okolic – mówi Iwona Kumek, dyrektor Zespołu Szkół Licealnych i Usługowych.

Szkoła współpracuje z Sudeckim Klubem Szefów Kuchni i rodzi się w niej swego rodzaju tradycja, polegająca na tym, że jego członkowie oceniają uczniów. Dla młodych osób jest to więc szansa zaprezentowania swoich umiejętności, a także możliwość nawiązania kontaktu z osobami, które w przyszłości będą decydowały o ich zatrudnieniu. Z drugiej jednak strony fakt, że oceniają ich mistrzowie kuchni może wywoływać większy stres. Dyrektor szkoły zapewnia jednak, że trzecioklasiści reprezentują tak wysoki poziom, że potrafią sprostać wymaganiom doświadczonych już kucharzy.

- Przed egzaminem denerwowałam się, ale tuż po emocje opadły. Komisji spodobały się przygotowane przeze mnie bakłażany, zauważono, że jest to potrawa wegetariańska, ale pracochłonna – mówi Daria Gronczewska.

W trakcie egzaminu okazało się, że uczniowie faktycznie dobrze gotują i potrafią przygotować oryginalne potrawy. Pamiętają także o tym, żeby odpowiednio je podać.

- Według mnie jest ogólnie bardzo dobrze. Młodzież wykazuje się podstawową wiedzą. Wszystko wygląda bardzo estetycznie i apetycznie, żadna z potraw mnie nie odtrąca, wręcz przeciwnie jestem pozytywnie zaskoczony – mówi Janusz Belczyk, szef kuchni w Hotelu Jan i członek Sudeckiego Klubu Szefów Kuchni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
560
Jest nowy
7%
1-5 lat
13%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
20%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group