Zalogowanych: 19

Jelenia Góra: Efektowny powrót na Lubańską, hat–trick Kułakowskiego

Czwartek, 24 września 2020, 8:06
Aktualizacja: 8:08
Juniorzy starsi Karkonoszy Jelenia Góra i Górnika Polkowice jako pierwsi rozegrali oficjalny mecz na wyremontowanym stadionie przy ul. Lubańskiej. Podopieczni Jacka Kołodziejczyka zwyciężyli 5:2 i awansowali na 3. miejsce w tabeli I Ligi Dolnośląskiej.

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy już w 7. minucie objęli prowadzenie. Brajan Kułakowski przed linią 16 metrów przymierzył z lewej nogi w okienko i bramkarz gości musiał wyciągać piłkę z siatki. Na 2:0 podwyższył Wiejak, jednak jeszcze w pierwszej połowie goście podjęli walkę. W 35. minucie gola kontaktowego zdobył Zajączkowski i polkowiczanie sprawiali coraz lepsze wrażenie - pachniało wyrównaniem. Po zmianie stron Kułakowski ponownie trafił, więc zrobiło się luźniej, ale w 55. minucie było już tylko 3:2. Jak się okazało, końcówka meczu należała do biało-niebieskich, którzy dołożyli dwa trafienia (Kułakowski i Woliński) i Karkonosze zwyciężyły 5:2. To piąta wygrana jeleniogórzan w 6. meczu.

Karkonosze Jelenia Góra – Górnik Polkowice 5:2 (2:1)

Gole: 1:0 Kułakowski 7', 2:0 Wiejak 20', 2:1 Zajączkowski 35', 3:1 Kułakowski 48', 3:2 Hoja 55', 4:2 Kułakowski 71', 5:2 Woliński 81'.

Karkonosze: Mieszała – Wiejak (74' Galos), Tokarz, Sołtysiak, Ranecki (80' Respondek), Michalik (80' Juszczyk), Kułakowski, Kania (80' Frankiewicz), Gil (65' Woliński), Firmanty, Engler.
Górnik: Szwaj – Iwanicki, Braszko, Figas, Hoja, Janczak (60' Bańka), Januszko, Kisiecki (72' Pawlik), Najdek (30' Zajączkowski), Poczwardowski, Sobczak (70' Rajczakowski).

W następnej kolejce (27.09, godz. 10:00) Karkonosze podejmą przy Złotniczej drugi zespół Chrobrego Głogów.