Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 5220
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Efektowny bulwar przy Kamiennej w Cieplicach

Poniedziałek, 19 maja 2014, 7:58
Aktualizacja: Wtorek, 20 maja 2014, 7:57
Autor: Angela
Jelenia Góra: Efektowny bulwar przy Kamiennej w Cieplicach
Fot. Tomasz Taf
Jeszcze w tym roku miasto zagospodaruje teren bulwaru wzdłuż rzeki Kamiennej łączący ul. Cieplicką z ul. Ściegiennego w Cieplicach. Niemal 700 tysięcy złotych na ten cel pochodzi z pozostałych pieniędzy z projektu „Ochrona przeciwpowodziowa obszarów uzdrowiskowych w Jeleniej Górze i Bad Muskau”.

Z programu operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska - Saksonia 2007 – 2013 Miasto kupiło już m.in. nowy samochód strażacki, który trafił do ochotników z ulicy Wiejskiej w Jeleniej Górze.

- W ramach wspólnego: polsko - niemieckiego projektu dotyczącego przeciwdziałaniu powodziom realizowaliśmy już szereg działań – mówi prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła. – Zarówno Bad Muskau, jak i Jelenia Góra posiadają parki znajdującej się w strefie ochrony przeciwpowodziowej i obaj partnerzy podjęli decyzję, że dokonają modernizacji tych parków, tak żeby wykorzystywać elementy przeciwpowodziowe. U nas są to m.in. przepływy w stawie norweskim. Drugim elementem projektu były zakupy sprzętu przeciwpowodziowego, z czego jedna z naszych ochotniczych straży pożarnych otrzymała wóz strażacki, nowe rękawy przeciwpowodziowe czy nowe systemy zabezpieczeń. Ale ponieważ istniała jeszcze możliwość wykorzystania pozostałych pieniędzy z tego projektu (tzw. środków wolnych), podjęliśmy decyzję o zagospodarowaniu terenu wzdłuż rzeki Kamiennej nieopodal uzdrowiska i klasztoru, gdzie dotychczas Uzdrowisko Cieplice miało mało efektowne miejsca parkingowe i zaplecze dawnej kotłowni. Jest to bulwar, którym można przejść od ul. Piotra Ściegiennego do ul. Cieplickiej. Chcemy by wrócił on do swojej dawnej funkcji, czyli reprezentacyjnego bulwaru spacerowego. Tym bardziej, że uzdrowisko rozpoczęło remont długiego domu, co wspólnie będzie dopełnieniem rewitalizacji całego tego obszaru od Długiego Domu do Klasztoru z efektownym bulwarem – dodaje prezydent.

Wzdłuż bulwaru mają stanąć ławki z małą architekturą, alejkami spacerowymi z kostki i płyt. Całość ma być dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zadanie ma być zrealizowane do końca bieżącego roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group