Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 6183
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rybnica: Efektowne wyścigi

Wtorek, 10 lipca 2018, 7:05
Aktualizacja: Środa, 11 lipca 2018, 7:04
Autor: Przemek Kaczałko
Rybnica: Efektowne wyścigi
Fot. Przemek Kaczałko
Już po raz trzeci jeleniogórski oddział Związku Kynologicznego w Polsce zorganizował wyścigi chartów. W Stajni Rybnica można było podziwiać w pogoni za wabikiem psy rasowe 10. grupy FCI, ale możliwości swoich czworonogów mogli też sprawdzić właściciele pozostałych ras oraz psów ras mieszanych.

W stawce startujących pasów znalazły się: charty polskie, węgierskie, angielskie greyhound i whippety, perskie – saluki, afgańskie, sloughi, azawakh, borzoj i włoskie.

- Pieski mają za zadanie przebiec za sztucznym wabikiem, czyli zbitką folii. Dystans to około 700 metrów, a sędziowie oceniają nie tylko prędkość, ale też zwinność, kondycję, czy właściwie podążają za wabikiem, czy może kombinują skracając sobie drogę - tłumaczy Aleksandra Domańska-Szulak, startowa zawodów.

Tradycją w zawodach organizowanych przez jeleniogórski oddział ZKwP staje się zaproszenie dla pozostałych ras, a nawet psów mieszanych, aby również spróbowały swoich sił. Każdy chętny mógł na drugim torze zgłosić swojego czworonoga do pogoni za wabikiem i takich osób również wiele przybyło na imprezę w Rybnicy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group