Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 7941
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dzisiaj sesja Rady Miejskiej. O czym?

Wtorek, 24 lutego 2015, 7:37
Aktualizacja: 10:27
Autor: Angela
Jelenia Góra: Dzisiaj sesja Rady Miejskiej. O czym?
Fot. Archiwum
Uchwalenie dwóch planów przestrzennych dla terenu sąsiadującego z gminą Stara Kamienica przy ulicy Dolnośląskiej, a także dla ul. Nowowiejskiej w Jeleniej Górze czy ustalenie daty wyborów do Rady Cieplic i granic obwodów głosowania – to tematy, którymi zajmą się dzisiaj (24.02) jeleniogórscy rajcy podczas VI sesji Rady Miejskiej. Czym jeszcze?

Do porządku obrad ponownie został wprowadzony punkt poświęcony „Wyrażeniu opinii o podwyższeniu kapitału zakładowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji "WODNIK". Na styczniowej sesji (27.01), po długiej dyskusji, radni tego punktu nie uchwalili. Po raz kolejny zarzucali Wodnikowi, że zamiast obniżyć ceny wody i ścieków, pożycza zarobione pieniądze miejskim spółkom. Chodziło konkretnie o 3,5 miliona złotych pożyczone jeleniogórskiemu TBS-owi.

Wówczas prezes Wojciech Jastrzębski wyjaśniał, że pożyczka była najlepszą lokatą kapitału spółki o oprocentowaniu zdecydowanie wyższym, niż oferują banki. To jednak nie przekonało radnych, którzy będąc w nieoficjalnej koalicji PO- PiS, byli przeciwni również utrzymaniu dotychczasowych cen za wodę i ścieki, ale także wielu innych uchwał, których przegłosowanie powinno być formalnością. Czy tym razem radni wyrażą pozytywną opinię na ten temat?

Nie zabraknie także spraw bieżących i porządkowych, a także przesunięć budżetowych, w tym wprowadzenia około 598 tys. zł na przebudowę ulicy Łomnickiej (w związku ze zwiększeniem dofinansowania projektu z 77 proc. do 84,99 proc.) i zabezpieczenie wkładu własnego w wysokości 984 tys. zł na przebudowę ulicy Wrocławskiej, na którą miasto otrzymało promesę popowodziową. W planach zmian budżetowych jest również zwiększenie kwoty na przebudowę ulicy Widok o 800 tys. zł (w związku z koniecznością wymiany kanału deszczowego).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
389
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group