Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 5630
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dzisiaj otwarcie mostu w Maciejowej

Piątek, 15 listopada 2013, 6:47
Aktualizacja: Sobota, 16 listopada 2013, 7:34
Autor: bobryl
Około godz. 14.30 otwarty dla samochodów zostanie dzisiaj (15.11.) nowy most w Maciejowej na ul. Wrocławskiej. Dla kierowców oznacza to przywrócenie płynnego przejazdu krajową trójką. – Jeszcze przez kilka dni robotnicy będą kończyć ostatnie roboty, ale ruch będzie się odbywał na obu pasach – mówi Czesław Wandzel, dyrektor Zarządu dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła podkreśla, że prace mogą potrwać kilka dni, a po ich zakończeniu żadnych hucznych otwarć nowego mostu nie planuje. Zaznacza jednak, że firma wykonująca roboty - Zakład Inżynierii Lądowo- Wodnej Jaz z Kunic – spisała się na medal.

- Jeszcze nie kończymy budowy, ale wynegocjowaliśmy z wykonawcami otwarcie mostu dla kierowców – mówi prezydent Marcin Zawiła. – To jest rekordowy czas wykonania tak dużej i ważnej inwestycji. Wykonawca naprawdę spisał się i za to należą mu się ogromne podziękowania i gratulacje – dodał prezydent.

Most biegnący przez krajową trójkę, który został doszczętnie zniszczony przez powódź w 2012 roku, był zastąpiony przeprawą tymczasowo wypożyczoną Miastu do sierpnia br.

W tym roku Jelenia Góra otrzymała z Urzędu Marszałkowskiego promesę na odbudowę tego mostu i trzech innych przepraw w wysokości 3 mln 549 tys. zł. Na czas budowy nowego mostu, wykonawca przygotował boczną przeprawę, na której ruch odbywa się wahadłowo.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (53) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group