Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 4498
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dzisiaj otwarcie mostu w Maciejowej

Piątek, 15 listopada 2013, 6:47
Aktualizacja: Sobota, 16 listopada 2013, 7:34
Autor: bobryl
Około godz. 14.30 otwarty dla samochodów zostanie dzisiaj (15.11.) nowy most w Maciejowej na ul. Wrocławskiej. Dla kierowców oznacza to przywrócenie płynnego przejazdu krajową trójką. – Jeszcze przez kilka dni robotnicy będą kończyć ostatnie roboty, ale ruch będzie się odbywał na obu pasach – mówi Czesław Wandzel, dyrektor Zarządu dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła podkreśla, że prace mogą potrwać kilka dni, a po ich zakończeniu żadnych hucznych otwarć nowego mostu nie planuje. Zaznacza jednak, że firma wykonująca roboty - Zakład Inżynierii Lądowo- Wodnej Jaz z Kunic – spisała się na medal.

- Jeszcze nie kończymy budowy, ale wynegocjowaliśmy z wykonawcami otwarcie mostu dla kierowców – mówi prezydent Marcin Zawiła. – To jest rekordowy czas wykonania tak dużej i ważnej inwestycji. Wykonawca naprawdę spisał się i za to należą mu się ogromne podziękowania i gratulacje – dodał prezydent.

Most biegnący przez krajową trójkę, który został doszczętnie zniszczony przez powódź w 2012 roku, był zastąpiony przeprawą tymczasowo wypożyczoną Miastu do sierpnia br.

W tym roku Jelenia Góra otrzymała z Urzędu Marszałkowskiego promesę na odbudowę tego mostu i trzech innych przepraw w wysokości 3 mln 549 tys. zł. Na czas budowy nowego mostu, wykonawca przygotował boczną przeprawę, na której ruch odbywa się wahadłowo.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (53)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
190
Jest nowy
9%
1-5 lat
12%
5-10 lat
18%
10-20 lat
43%
pow. 20 lat
18%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Wypadek w Podgórzynie
 
Aktualności
Gruzu coraz więcej
 
Aktualności
O niepełnosprawnych
 
Aktualności
Lodowisko na Mikołaja
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group