Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 5940
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dzisiaj koncert Edyty Geppert

Piątek, 26 lutego 2016, 12:38
Aktualizacja: Środa, 2 marca 2016, 14:54
Autor: Jel
Jelenia Góra: Dzisiaj koncert Edyty Geppert
Fot. Organizator
W Hotelu Gołębiewski (ul. Karkonoska) w Karpaczu rozpocznie się dzisiaj (26.02) o godz. 20.00 koncert Edyty Geppert. Będzie można usłyszeć ponadczasowe utwory, jak „Kocham cię życie” czy „Nie żałuję”. Będzie to recital z udziałem Piotra Matuszczyka (fortepian) i Jerzego Szareckiego (trąbka), wg scenariusza i w reżyserii Piotra Loretza.

Edyta Geppert znana jest z tego, że z wielką starannością buduje swój repertuar. Jej precyzyjnie wyreżyserowane recitale są rzadką okazją usłyszenia prawdziwych perełek polskiej piosenki literackiej. Wśród autorów tekstów odnajdujemy: Magdę Czapińską, Agnieszkę Osiecką, Jacka Cygana, Marka Dagnana, Jerzego Ficowskiego, Jonasza Koftę, Wojciecha Młynarskiego, Andrzeja Poniedzielskiego, Jana Kazimierza Siwka , a wśród kompozytorów: Henryka Albera, Włodzimierza Korcza, Seweryna Krajewskiego, Andrzeja Rybińskiego. Bardzo wiele piosenek z repertuaru Edyty Geppert wytrzymało próbę czasu i stało się evergreenami. Z tych prostych, melodyjnych, małych form słowno-muzycznych artystka wydobywa wielkie emocje, które udzielają się publiczności. Recital Edyty Geppert to znakomita okazją do spotkania z Jej niezwykłym kunsztem interpretatorskim i z tak rzadką już dziś umiejętnością budowania ostro skontrastowanych nastrojów: piosenki liryczne zderzone z dramatycznymi, a dramatyczne z zabawnymi, tzw. Kabaretowymi, reprezentowanymi przez teksty klasyka gatunku – Mariana Hemara. To niezwykła okazja przeżycia emocji, jakich mogą dostarczyć publiczności tylko nieliczni, obdarzeni prawdziwą charyzmą artyści.

Dla naszych Czytelników na ten koncert mamy dwie podwójne wejściówki. Otrzymają je dwie osoby, które jako pierwsze dodzwonią się dzisiaj (26.02) o godz. 14.00 do naszej redakcji pod numer telefonu 75 754 44 00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group