Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 5547
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dzisiaj Dzień Karkonoszy

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 30 czerwca 2014, 8:23
Aktualizacja: 8:23
Autor: Org
Dzisiaj (30 czerwca) Karkonoski Park Narodowy i Správa Krkonošského národního parku zapraszają na „Dzień Karkonoszy”.

- Od godziny 10.00 do 15.00 pracownicy czeskiego i polskiego parku narodowego będą na Państwa oczekiwać w następujących punktach: Śnieżka, Dom Śląski, Lućni bouda, Samotnia oraz Domek Myśliwski. W każdym punkcie będzie prezentowana inna problematyka, będą również dostępne materiały edukacyjne – zapraszają organizatorzy.

- Miło nam poinformować, że dyrekcje obydwu parków narodowych, postanowiły potwierdzić po 10 latach od zawarcia ostatniej czasowej umowy o współpracy z dnia 16 stycznia 2004 r., swoją wolę wzajemnej i stale pogłębianej współpracy, poprzez zawarcie umowy o współpracy w zakresie ochrony bogactwa przyrodniczego Karkonoszy po obydwu stronach granicy, oszczędnego korzystania z jego zasobów oraz zrównoważonego rozwoju terenu obydwu parków.

Podpisanie dokumentu nastąpi w obecności Ministra Środowiska Republiki Czech mgr Richarda Brabca i Ministra Środowiska Rzeczpospolitej Polskiej dr inż. Macieja H. Grabowskiego, w dniu 30 czerwca 2014 r., na szczycie Śnieżki - dodają.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~liczyrzepka 1-07-2014 2:20
A może by tak pracownicy KPN-u z okazji Dnia Karkonoszy posprzątali wreszcie śmieci przynajmniej na Chojniku (bo syf jest tam taki, że wstyd zapraszać przyjezdnych), zamiast stać z badziewnymi folderkami przed schroniskami czy zawierać bzdurne umowy o niczym? Typowe markowanie pracy przez obiboków z KPN-u, a syf w górach jak był tak jest. I pomyśleć, że takich utrzymujemy z naszych podatków.
~Rico 1-07-2014 13:28
Ja bym się zapytał przedstawicieli Krkonosskeho Narodniho Parku jak oni sobie poradzili u siebie z zrównoważonym rozwojem swojego parku i umiejscowienia w samym centrum tego parku głównego czeskiego narciarskiego ośrodka w Spindlerovym Mlynie , z jednej strony na Svatym Petrze , a z drugiej strony miasta na Miedvedu.Nasi z parkonoskiego karku jakoś nie mogą tego wytłumaczyć !
~Do ~Rico 1-07-2014 14:05
To proste. Tam nie ma takiego cwaniactwa i przewalania kasy na lewo pod stołem jak w naszym kraju. Dziwnym trafem gdy trzeba było wykończyć nielubianego dzierżawcę na Hali Szrenickiej to Karkonoskiemu Parkowi Narodowemu nie przeszkadzała nowa, czterosobowa kanapa w zamian za krótki wyciąg orczykowy: http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/981018,szklarska-poreba-zniknie-wyciag-narciarski-z-hali-szrenickiej,id,t.html?cookie=1. Ale nowe wyciągi na Czoło, Kopę czy Szrenicę już bardzo. Tak samo jest ze wszystkim w KPNie: robieniem zdjęć, chodzeniem poza szlakami, wygrywanymi przetargami itp. Swoi wspierają swoich i ręka rękę myje. Przeciętny zjadacz chleba nie ma pojęcie co się dzieje w tym "rodzinnym przedsiębiorstwie". Tak będzie dalej, dopóki nie rozgoni się tej spółki na cztery wiatry.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group