Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 2593
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dziś sztuka za 250 groszy

Sobota, 23 maja 2015, 7:48
Aktualizacja: 7:51
Autor: Manu
Jelenia Góra: Dziś sztuka za 250 groszy
Fot. Archiwum Teatru
Dzisiaj (23.05, w sobotę), z okazji 250–lecia teatru publicznego w Polsce, ponad sto scen w całym kraju włączyło się w akcję “Bilet za 250 groszy”. Do akcji włączyły się również teatry jeleniogórskie: Teatr im. Cypriana Kamila Norwida i Zdrojowy Teatr Animacji.

Rok 2015 jest rokiem 250-lecia teatru publicznego w Polsce. Pod auspicjami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w całym kraju i przez cały rok prowadzone są liczne i różnorodne projekty oraz inicjowane wydarzenia, których koordynatorem jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Do takich akcji należy m.in. “Bilet za 250 groszy”, do której włączyły się również teatry jeleniogórskie.

W Teatrze im. Norwida o godz. o 17.00 i 19.00 zobaczyć będzie można spektakl “Mąż mojej żony” Miro Gavrana, natomiast Zdrojowy Teatr Animacji o godz. 16.00 wystawi “Leśne przygody Tymoteusza” Jana Wilkowskiego.

“Mąż mojej żony” zasługuje na uwagę przede wszystkim dzięki błyskotliwym dialogom oraz znakomitej kreacji aktorskiej Piotra Konieczyńskiego (w roli Ślązaka Zeflika - wybuchowego, nieokiełzanego, a wręcz obcesowego), który nadal pozostaje mistrzem na scenie i to dzięki jego “wybrykom” publiczność śmieje się do rozpuku.

“Leśne przygody Tymoteusza” to druga część perypetii sympatycznego misia - Tymoteusza. Tym razem Tymek wybierze się na grzybobranie do lasu, gdzie czeka na niego wiele niespodzianek. W przedstawieniu pojawi się także znany już dzieciom chytry lis, tym razem w roli myśliwego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group