Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 5157
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dziś rozbłyśnie choinka przed ratuszem

Piątek, 16 grudnia 2011, 8:48
Aktualizacja: 8:49
Autor: Angela/Agrafka
JELENIA GÓRA: Dziś rozbłyśnie choinka przed ratuszem
Fot. Angela
Można już podziwiać miejską choinkę, która jak co roku stanęła w Rynku. Sztuczne drzewko o wysokości 10 metrów ozdabia ponad sześć tysięcy trzysta lampek i ozdób.

Dziś, w ramach akcji „Zostań z nami Św. Mikołajem”, Karkonoski Hufiec ZHP zorganizował gry i zabawy dla dzieci, przedstawienie teatralne „Królewna Śnieżka”, a także śpiewanie kolęd i pastorałek. Impreza rozpocznie się o 15.30 na Placu Ratuszowym. Odbędzie się także uroczyste przekazanie mieszkańcom Jeleniej Góry Betlejemskiego Światła Pokoju przez harcerzy z Karkonoskiego Hufca ZHP oraz włączenie iluminacji choinki.

W całym mieście rozpoczęło się też przyozdabianie placów i ulic. W centrum świąteczne akcenty zawisły przy wylocie sześciu ulic. Świąteczną ozdobę na Placu Ratuszowym będzie można podziwiać jak co roku do końca stycznia.

Nieco mniejsza, ale prawdziwa choinka, stanęła tradycyjnie nieopodal Kościoła Łaski, przy poczcie w Sobieszowie i na placu Piastowskim w Cieplicach, gdzie z końcem grudnia rozbłysną świąteczne cuda i ozdoby przygotowane na coroczny Festiwal Światła. Główny deptak Uzdrowiska już zdobią mniejsze choinki uformowane ze świerkowych gałęzi w donicach, w których w sezonie kwitną pelargonie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group