Wtorek, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 8441
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dziś do Maciejowej zawitają Skaldowie

Sobota, 3 września 2011, 7:49
Aktualizacja: 8:38
Autor: Accipiter
JELENIA GÓRA: Dziś do Maciejowej zawitają Skaldowie
Fot. Archiwum
Legendarny zespół zagra dziś po godz. 18 specjalny, plenerowy koncert podczas familijnego Festynu Parafialnego na terenie parafii p.w. Św. Piotra i Pawła przy ul. Wrocławskiej 58 w Maciejowej.

Muzycy ze składu Skaldowie, z założycielem Andrzejem Zielińskim i wokalistą Jackiem Zielińskim na czele, zawitają do jednej z dzielnic Jeleniej Góry - Maciejowej.

„Cała jesteś w skowronkach”, „Medytacje wiejskiego listonosza”, „Nie domykajmy drzwi”, „Nie widzę ciebie w swych marzeniach”, „Prześliczna wiolonczelistka” czy „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał” to tylko niektóre największe przeboje grupy Skaldowie, której nazwa nawiązuje do postaci nadwornych poetów w historycznej kulturze skandynawskiej – skaldów. Założony przez braci Andrzeja i Jacka Zielińskich zespół powstał latem 1965 roku w Krakowie, a oficjalnie zadebiutował na II Krakowskiej Giełdzie Piosenki '65, gdzie zdobył pierwsze miejsce za utwór „Moja czarownica" do słów Wiesława Dymnego.

Wizyta Skaldów w Maciejowej zbiegnie się z premierą ich najnowszej płyty zatytułowanej „Pieśń nad pieśniami, czyli ballada człowieka o miłości”. Premiera albumu wydanego z okazji 65 urodzin Jacka Zielińskiego miała miejsce 2 września (sklepowa), a radiowa - 5 września.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group