Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 7280
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dzikie wysypisko w centrum Cieplic

Środa, 1 kwietnia 2015, 7:39
Aktualizacja: 7:40
Autor: Mea
Jelenia Góra: Dzikie wysypisko w centrum Cieplic
Fot. Czytelniczka
– W samym sercu uzdrowiskowej dzielnicy Jeleniej Góry, przy budynku na Placu Piastowskim 20 jest tyle śmieci, że teren wygląda jak wysypisko – alarmuje Czytelniczka, która przysłała zdjęcia. – Faktycznie okoliczni mieszkańcy wyrzucają tu różne rzeczy, bo teren jest skryty – potwierdziła Agnieszka Adugalska, z Firmy Patron Zarządzającej Nieruchomościami w Jeleniej Górze, która jest zarządcą tego budynku.

Czytelniczka twierdzi, że już od roku teren przy Placu Piastowskim 20 nie jest sprzątany. Kartony i plastikowe butelki leżą przy kontenerach na odpady, reszta śmieci leży przy murze.

Zarządca już zajął się tą sprawą. – Teren ten należy do Miasta. Przy kontenerach na śmieci odpady zostały już usunięte i chcemy ten teren wydzierżawić od Urzędu Miasta, by postawić tu zamykane na klucz boksy na śmieci, z których będą korzystać mieszkańcy kilku budynków – wyjaśniła Agnieszka Adugalska.

- Natomiast terenem przy murze zajął się już sanepid, który ma napisać do Urzędu Miasta nakaz uprzątnięcia – dodała.

Urząd miasta zapewnia, że teren zostanie uprzątnięty. – Dwie wspólnoty bezumownie korzystały z tego terenu, na którym ustawiły pojemniki na odpady. Ostatnio złożyły już wnioski o pozwolenie na korzystanie z placu. W styczniu straż miejska interweniowała w sprawie dzikiego wysypiska śmieci przy kontenerach. Teraz sprawdzą co dzieje się na pozostałym terenie – poinformowała Dorota Żurwaska, kierowniczka Referatu Gospodarki Odpadami Urzędu Miasta Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group