Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Poniedziałek, 15 września
Imieniny: Albina, Nikodema, Marii
Czytających: 14963
Zalogowanych: 108
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dziesięć lat z "Maską"

Poniedziałek, 24 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 12 stycznia 2006, 16:29
Autor: Muzyczne Radio
Działający w Jeleniej Górze Teatr Maska ma już dziesięć lat. Dla człowieka to jeszcze dzieciństwo, dla teatru-wiek pełnej dojrzałości. Od początku pracowali na nią: Honorata Magdeczko-Capote, Ryszard Wojnarowski i Krzysztof Rogacewicz.

Aktorzy "Maski" przez wiele lat związani byli z jeleniogórskim Teatrem Animacji, potem postanowili założyć własny teatr. Przez dziesięć lat prezentowali między innymi spektakle edukacyjne, które w lekkiej formie ostrzegają młodzież przed rujnującymi życie nałogami. Programy kabaretowe i muzyczne grane pojedynczo, we dwoje czy w większych składach obejrzały już tysiące osób. Aktorów Maski mogliśmy oklaskiwać podczas festynów i imprez nie tylko w Jeleniej Górze.

A co w kolejnych latach? Honorata nie chce zdradzić wszystkich pomysłów, ale zapowiada, że niedługo teatr wystawi Pastorałki. W najbliższych planach także spektakl z muzyką latynoską.

Członkowie teatru uczestniczą w różnych projektach za granicą. Grają w Niemczech, Szkocji, Honorata Magdeczko - Capote wróciła niedawno z Meksyku i... nie zamierzają na tym poprzestać.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy zapinasz pasy jadąc 300 metrów do sklepu?

Oddanych
głosów
168
Nie, to tylko 300 metrów
7%
Tak, zawsze jak wsiadam do auta
67%
Do sklepu idę na piechotę
26%
 
Głos ulicy
Góry czy morze?
 
Warto wiedzieć
Reakcja świata na rosyjskie drony nad Polską
Rozmowy Jelonki
Smog latem nie znika
 
Ciekawe miejsca
Dostałem toporem w kark i mam 7 kręgów z tytanu
 
Inwestycje
Zbiornik Cieplice prawie po remoncie
 
112
Kolizja na obwodnicy Maciejowej
 
112
Kolizja na Wolności
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group