Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 7086
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dziesięć lat działalności Rotary Klub

Wiadomości: Region Jeleniogórski
Środa, 30 stycznia 2008, 14:26
Aktualizacja: 14:26
Autor: JEN
Fot. Archiwum
Proteza hybrydową ręki dla chłopca porażonego prądem oraz proteza bioelektryczną ręki dla dziewczynki. Wyjazd zagraniczny dla uzdolnionej skrzypaczki, prezentacje dzieci specjalnej troski uzdolnionych muzycznie oraz 30 tysięcy obiadów dla najuboższych – to tylko niektóre zasługi rotarian.

Mija dekada, od kiedy ich klub jest obecny wśród jeleniogórskich filantropów. Jubileusz świętowali podczas uroczystego balu w nowo otwartym Pałacu w Wojanowie. Przybyło 37 członków klubu, w tym wszyscy prezydenci i goście.

W ciągu 10 lat rotarianie wyposażyli w sprzęt pracownię komputerową i nauki języków obcych w Zespole Szkół w Janowicach Wielkich, zaopatrzyli w obuwie zimowe wychowanków Domu Dziecka w Szklarskiej Porębie i sprezentowali zestawy komputerowe tej placówce oraz wspólnie z klubami z Florydy i Celle (Niemcy) przekazał bus do przewozu osób niepełnosprawnych dzieciom Domu Pomocy Społecznej Junior w Miłkowie.

Od 2003 uczestniczy wspólnie z władzami miasta i Jeleniogórskimi Zakładami Optycznymi w akcji: „Ratujmy wzrok dzieciom”. Rotarianie przyczynili się do zbadania ponad 11 tys. dzieci. Zebrane podczas uroczystego balu pieniądze (ponad 20 tys. zł) przeznaczy dla wychowanków Domu Pomocy Społecznej „Junior” w Miłkowie oraz kontynuację akcji JZO.

Komplet prezydentów jeleniogórskiego Klubu Rotary: Zbigniew Ładziński, Ryszard Dzięciołowski, Sylwester Samol, Andrzej Kuźniar, Lesław Mandrak, Witold Musiałowski (aktualny prezydent), Lesław Morawski, Grzegorz Sokołowski, Bogdan Szumowski, Andrzej Konarzewski i Henryk Sańko.

Zasady rotarian
ROTARY to pierwszy na świecie klub pomocy założony w Chicago (USA) przez Richarda Harrisa w 1905 r. Obecnie liczy 28 tysięcy klubów, skupiających 1 200 000 kobiet i mężczyzn na całym świecie. To organizacja ludzi biznesu i wybitnych przedstawicieli różnych zawodów o wysokim morale.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~lulabaj 30-01-2008 15:39
Pozdro dla Margarity i pana Bogusia :D
~m13 30-01-2008 15:42
czy pan Samol to dawny wojewoda z PZPR czy tylko zbieznosc nazwisk..kto wie
~jelgór 30-01-2008 16:13
Porządna idea skupia porządnych ludzi. Gratulacje z okazji jubileuszu.
~mieszkaniec 30-01-2008 17:24
do-m13 tak to ten sam
~Pati 30-01-2008 21:41
Super Klub - super faceci - znam niektórych- nie wiadomo jak by wyglądala nasza spoleczność bez tych ludzi - przedsiebiorcow , lekarzy prawnikow, ekonomistów - i nietuzinkowych indywidualności. - i do tego jeszcze jaka fantastyczną robią robotę z wlasnej woli . Dodrze że nasze miasto ma taki klub rodem z USA. Podziwiam wytrwalości dzialania przez tyle lat.
~Pawel 31-01-2008 0:19
rotary to klub pomocy? hehe wolne zarty :D tzn pomocy moze i tak ale nie bezinteresownej :] toz to zwykli masoni
~Śnieżka 31-01-2008 9:43
Na styku polityki z biznesem nic nie jest do końca bezinteresowne!
~wronka 31-01-2008 10:39
Tak latwo o pomówienia , nie mając wiedzy o tej organizacji - tym ludziom należą się podziękowania - a tym prymitywnym czlekoksztaltnym należy zadać pytanie - co on dokonal od siebie pożytecznego na rzecz chociażby najbliszzego mieszkańca , sąsiada. No przedstawcie ! czyny i dokonania !! Czy tylko chcielibyście brać !! i krytykowac i narzekać - to jest charakterystyka dzisiejszej gawiedźi .
~do Pawla - mewa 1-02-2008 11:08
Ale masz wiedzę ! to żaden klub pomocy , nie dziala tez żadnym styku jakis biznesów i polityki - wspiera zdolnych uczniów studentow,uaktywnia zaradnośc u ludzi potrzebujących i pomaga też potrzebującym w najbliższej spoleczności , jest to wsparcie ze skladek czlonkow ,przecież w skali świeta dzięki Rotary zostala weliminowana na swiecie ta straszna choroba Heinego Medina wlaśnie z dobrowolnych skladek czlonków Rotary przeznaczono na walkę z tą chorobą ponad 150 milionów dolarów. Przeczytajcie sobie list otwarty dziękczynny Jana Pawlla II do Rotarian , ktory dażyl uznaniem i ogromna sympatia tą światową organizację- co roku przyjmowal na osobistej audiencji gubernatora Rotary.. A te Wasze lokalne opinie to chyba pochodzą z propagandy Radia Maryja i ich aktywistow , którzy dalecy są od obiektywizmu i wiedzy o Rotary a bliżej są zacietrzwienia i jakieś nieokreślonej zazdrości - może w to wynika z posiadanych efektow tej organizacji bo ona skupia ludzi o róznych pogladach i profesjach czego nie mozna powiedziec o ...
~przyszły rotarianin 3-02-2008 19:39
Proponowałbym Panu o imieniu Paweł dowiedzieć się co oznacza słowo "mason" lub dokształcić się , a następnie zabierać udział w dyskusjach.
~Gość 3-02-2008 19:42
Brawo dla bezinteresownej pomocy Rotary - na szczęście nie wszyscy mogą być przyjmowani do grona Rotary - to pewnie ci , którzy źle wyrażają się o tej organizacji. Powodzenia
~pan gienio 5-03-2011 9:20
haha, ależ tu widze pochwały, a przecież pomyślał ktoś z kąd oni biorą forse na budowę tych boisk szkolnych, na domy dziecka? nie biorą od siebie z kieszeni tylko wyciągają od ludzi potrzebujących. coś jak Janosik, tylko bierze od biednych a daje tym, na których stać,ciekawe, nie?!Przecież te instytucje, które niby wspierają to dostają pieniądze od państwa, a czy ludzie, cywile dostają? nie, ciężko p[racują na swoje. Oni tych ludzi męczą i męczą aż wkońcu dadzą żądaną kwotę, hamstwo i niesprawiedliwość, powinno się ich zamknąć!ps. ja mam 13 lat, a to wszystko wiem, a reszta polityków na to nie wpadła

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group