Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 7545
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Dziesięć lat działalności Rotary Klub

Środa, 30 stycznia 2008, 14:26
Aktualizacja: 14:26
Autor: JEN
Region Jeleniogórski: Dziesięć lat działalności Rotary Klub
Fot. Archiwum
Proteza hybrydową ręki dla chłopca porażonego prądem oraz proteza bioelektryczną ręki dla dziewczynki. Wyjazd zagraniczny dla uzdolnionej skrzypaczki, prezentacje dzieci specjalnej troski uzdolnionych muzycznie oraz 30 tysięcy obiadów dla najuboższych – to tylko niektóre zasługi rotarian.

Mija dekada, od kiedy ich klub jest obecny wśród jeleniogórskich filantropów. Jubileusz świętowali podczas uroczystego balu w nowo otwartym Pałacu w Wojanowie. Przybyło 37 członków klubu, w tym wszyscy prezydenci i goście.

W ciągu 10 lat rotarianie wyposażyli w sprzęt pracownię komputerową i nauki języków obcych w Zespole Szkół w Janowicach Wielkich, zaopatrzyli w obuwie zimowe wychowanków Domu Dziecka w Szklarskiej Porębie i sprezentowali zestawy komputerowe tej placówce oraz wspólnie z klubami z Florydy i Celle (Niemcy) przekazał bus do przewozu osób niepełnosprawnych dzieciom Domu Pomocy Społecznej Junior w Miłkowie.

Od 2003 uczestniczy wspólnie z władzami miasta i Jeleniogórskimi Zakładami Optycznymi w akcji: „Ratujmy wzrok dzieciom”. Rotarianie przyczynili się do zbadania ponad 11 tys. dzieci. Zebrane podczas uroczystego balu pieniądze (ponad 20 tys. zł) przeznaczy dla wychowanków Domu Pomocy Społecznej „Junior” w Miłkowie oraz kontynuację akcji JZO.

Komplet prezydentów jeleniogórskiego Klubu Rotary: Zbigniew Ładziński, Ryszard Dzięciołowski, Sylwester Samol, Andrzej Kuźniar, Lesław Mandrak, Witold Musiałowski (aktualny prezydent), Lesław Morawski, Grzegorz Sokołowski, Bogdan Szumowski, Andrzej Konarzewski i Henryk Sańko.

Zasady rotarian
ROTARY to pierwszy na świecie klub pomocy założony w Chicago (USA) przez Richarda Harrisa w 1905 r. Obecnie liczy 28 tysięcy klubów, skupiających 1 200 000 kobiet i mężczyzn na całym świecie. To organizacja ludzi biznesu i wybitnych przedstawicieli różnych zawodów o wysokim morale.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group