• Sobota, 16 listopada 2019
  • Godz. 22:03
  • Imieniny: Edmunda, Gertrudy, Marii
  • Czytających: 6555
  • Zalogowanych: 12
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Dzień Otwarty w II LO – program był bogaty

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 3 czerwca 2017, 8:08
Aktualizacja: Niedziela, 4 czerwca 2017, 7:32
Autor: Joanna
Fot. Joanna
W ramach „Dnia Otwartego” można było wczoraj (2.06) zwiedzić i zapoznać się z ofertą edukacyjną II Liceum Ogólnokształcącego im. C .K. Norwida. Uczniowie przygotowali wiele atrakcji dla swoich gości, natomiast potencjalni uczniowie mogli już teraz zdobyć bardzo dobre oceny na początek nowego roku szkolnego we wrześniu, biorąc udział w grach i ćwiczeniach.

Przygotowano prezentacje dotyczące oferty edukacyjnej, zabawy, ćwiczenia, za które już można było zdobyć oceny na start w nowym roku szkolnym, we wrześniu.

Zwiedzającym szkołę wręczano specjalne karty z przedmiotami. W poszczególnych klasach były przygotowane do rozwiązania ćwiczenia z różnych przedmiotów. Za wykonanie poprawnie ćwiczeń nauczyciele stawiali piątki, które we wrześniu, wybierając liceum „Norwida”, zostaną wpisane jako pierwsze oceny do dziennika szkolnego – warunkiem jest oczywiście zachowanie kartki. Uczniowie, którzy gościli w liceum o tym pomyśle wypowiadali się bardzo pozytywnie.

Oprócz zadań i prezentacji można było zwiedzić szkołę, porozmawiać z nauczycielami, ale przede wszystkim z uczniami „Norwida”, którzy bardzo zaangażowali się w przygotowanie „Dnia Otwartego” i aktywnie uczestniczyli w jego przebiegu. Przygotowano także poczęstunek dla gości.

Oferta edukacyjna szkoły jest szeroka i każdy może znaleźć tu coś dla siebie. Będą klasy o profilu humanistycznym, biologiczno – chemicznym, matematyczno – fizycznym, językowo – geograficznym i językowo – matematycznym. Szkoła dysponuje dobrze wyposażonymi salami lekcyjnymi, posiada laboratorium chemiczne, duże zaplecze sportowe z siłownią. Jest również możliwością zorganizowania zajęć na basenie i lodowisku. Uczniowie będą mogli rozwijać zainteresowania na zajęciach pozalekcyjnych. Będą projekty edukacyjne w tym wyjazdy zagraniczne oraz obozy naukowe – w tym roku szkolnym była Szkocja i Włochy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~123 3-06-2017 18:07
Cudowna młodzież fajna kadra i przyjazna atmosfera. 3 pokolenia mojej rodziny są po Norwidzie każde ze świetnie zdaną maturą dobrymi studiami i przyzwoitą pracą Polecam.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group