Sobota, 16 października
Imieniny: Gerarda, Gawła
Czytających: 2642
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dzień Języków Obcych w Szkole Podstawowej nr 2

Piątek, 1 października 2021, 9:00
Aktualizacja: 10:52
Autor: Nauczyciele języków obcych
Jelenia Góra: Dzień Języków Obcych w Szkole Podstawowej nr 2
Fot. Użyczone/SP 2
Wchodząc do tej jeleniogórskiej szkoły nie dało się nie zauważyć, że to prawdziwe europejskie święto. Korytarze ozdabiały girlandy, flagi oraz pozdrowienia w różnych językach. Na każdym piętrze były stoiska różnych krajów, prace uczniów w formie ciekawych gazetek, a wszystko w ramach pełnej napięcia rywalizacji między klasami.

Powstało wiele wspaniałych kramików, które zdobiąc korytarze naszej szkoły i oferując pyszności rodem z reprezentowanych krajów, tworzyły piękną wystawę promującą różnorodność językową i kulturową nie tylko Europy. A jak pachniało…

28 września podczas obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych uczniowie poszczególnych klas byli ubrani w kolorach flagi wylosowanego państwa, a na drzwiach sal lekcyjnych zostały wywieszone przygotowane przez uczniów plakaty w formie przewodników o danym państwie.

Wszystkie klasy podeszły do powierzonego im zadania z dużym zaangażowaniem i pomysłowością. Poza barwnymi i pięknymi strojami oraz wspaniale ozdobionymi korytarzami, uczniowie witali odwiedzających stoiska tradycyjnymi potrawami wylosowanego kraju. Można było spróbować japońskiego sushi, norweskiego łososia, czeskich knedlików z gulaszem, chińskiego ryżu curry z owocami morza czy napić się tradycyjnego napoju australijskiego.

Na pochwałę zasługują klasy czwarte, które po raz pierwszy brały udział w imprezie, a przygotowane przez nie stoiska były na bardzo wysokim poziomie. Na lekcjach języków obcych można było wziąć udział w ciekawych zabawach językowych i quizach. Jeśli ktoś nie wiedział, jak np. szczeka pies po angielsku lub jak po niemiecku ryczy krowa, teraz na pewno jest bogatszy o taką wiedzę.

Mamy nadzieję, że uczniowie nie tylko świetnie się bawili, ale dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat kultury nie tylko Europy, ale również innych krajów. Nikt na pewno nie wyszedł głodny, a nowe smaki cieszyły się naprawdę wielkim zainteresowaniem.

Stoiska odwiedzili też młodsi uczniowie szkoły, którzy mogli podziwiać pracę starszych kolegów, ale również zobaczyć, co czeka ich w starszych klasach.

Kolejny Dzień Języków już za rok …

Twoja reakcja na artykuł?

13
76%
Cieszy
1
6%
Hahaha
1
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
12%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group