Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Czwartek, 16 października
Imieniny: Gerarda, Gawła
Czytających: 11712
Zalogowanych: 96
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dzień Dziecka z GOPR w Pałacu Sobieszów

Sobota, 31 maja 2025, 11:24
Aktualizacja: 11:28
Autor: WAC
Jelenia Góra: Dzień Dziecka z GOPR w Pałacu Sobieszów
Fot. GOPR
Karkonoski Park Narodowy wraz z Grupą Karkonoską GOPR zaprasza wszystkie dzieci i ich rodziny na wyjątkowy Dzień Dziecka, który odbędzie się 1 czerwca w Centrum Przyrodniczo-Edukacyjnym KPN – Pałacu Sobieszów przy ul. Cieplickiej 196A. To doskonała okazja, by połączyć zabawę z nauką, poznać tajniki pracy ratowników górskich i odkryć fascynujący świat karkonoskiej przyrody.

W godzinach od 11:00 do 15:00 na terenie Centrum będzie funkcjonować specjalna strefa warsztatowa „Sowy i ich małe podloty”, przygotowana z myślą o rodzinach z dziećmi. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach przyrodniczych, dowiedzieć się więcej o sowach i wykonać własny gipsowy odlew sowy do zabrania na pamiątkę.

GOPR przygotował również „Strefę Małego Ratownika”, w której dzieci będą mogły sprawdzić się w siedmiu zadaniach inspirowanych pracą ratowników górskich. Na uczestników czekają takie atrakcje jak: nauka pierwszej pomocy, podstawy topografii, przejście przez tunel jaskiniowy, nauka wiązania węzłów, wspinaczka, trening z rzutką ratowniczą oraz spotkanie z psem ratowniczym. Za każde wykonane zadanie dzieci otrzymają pieczątkę, a ukończenie całej ścieżki gwarantuje tytuł Małego Ratownika.

W tym samym czasie dostępne będą także dwie multimedialne ekspozycje: „Pałac Sobieszów” oraz „Klimatyczne Karkonosze”, które można będzie zwiedzać od godziny 9:00 do 17:00 (ostatnie wejście o 16:00). Wystawy w nowoczesny sposób przybliżają historię regionu i piękno karkonoskiej przyrody.

Twoja reakcja na artykuł?

12
75%
Cieszy
1
6%
Hahaha
1
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Ile książek przeczytałaś/eś w tym roku?

Oddanych
głosów
30
Żadnej
23%
Jedną
0%
Dwie
7%
Trzy lub więcej
70%
 
Głos ulicy
Marsz równości w Jeleniej Górze
 
Warto wiedzieć
Zawał serca? Zrób to by przeżyć, masz 60 minut
Rozmowy Jelonki
Julia przed swoim najważniejszym do tej pory startem w szachowej karierze – Olimpiadzie w Kazachstanie
 
Kultura
Kryminalnie w Książnicy Karkonoskiej
 
Kultura
Dziś premiera książki jeleniogórzanki – kryminału "Fala"
 
Piłka nożna
Łużyce postawiły się faworytowi
 
Aktualności
Karkonosz dla Pasieki Doliny Bobru
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group