Środa, 22 marca
Imieniny: Bogusława, Katarzyny
Czytających: 7256
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dzień Dziecka w biurze poselskim

Wtorek, 31 maja 2016, 8:33
Aktualizacja: Środa, 1 czerwca 2016, 7:45
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Dzień Dziecka w biurze poselskim
Fot. Przemek Kaczałko
Z ciekawą inicjatywą do dzieci wyszła posłanka Marzena Machałek, która w poniedziałek, 30 maja zaprosiła do swojego biura poselskiego przy ul. Długiej 4/5 w Jeleniej Górze trzy grupy dzieci, prezentując im pracę posła poprzez zabawę. Przybyli goście mogli poczuć się jak w Sejmie, debatując o tym, czy czekolada jest zdrowa.

- Nie da się wszystkich dzieci zawieźć do Sejmu i pomyśleliśmy, że można przyjść do biura poselskiego i zrobić lekcję, zwłaszcza, że jestem z zawodu nauczycielem – argumentowała inicjatywę posłanka Marzena Machałek.

Dzieci bawiły się w Sejm. Na początek wyłoniły ze swojego grona marszałka oraz wicemarszałka. Następnie rozpoczęła się debata: czy czekolada jest zdrowa, czy nie? - Czekolada nie jest zdrowa jak się ją je w za dużych ilościach - mówiła „posłanka” Basia. - Jedzenie czekolady jest zdrowe, ale w małych ilościach – dodał „poseł” Łukasz. - Czekolada jest zdrowa jak jest własnej roboty – zabrała głos kolejna uczestniczka debaty. Ostatecznie stosunkiem głosów 16 do 6 mali posłowie zdecydowali, że czekolada nie jest zdrowa.

W kolejnych punktach obrad odbywały się quizy pt. „Co wiemy o Polsce?” z pytaniami dostosowanymi do wieku dzieci. Był też czas na krakowiaka. - Zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania. W przyszłym roku zrobimy konkurs i zwycięskie grupy przyjdą do biura na lekcje – zapowiada Marzena Machałek.

Na Dzień Dziecka do biura poselskiego przybyły: grupa 6-latków z Przedszkola nr 2, klasa II ze Szkoły Podstawowej nr 10 oraz 15-osobowa grupa ze świetlicy Szkoły Podstawowej nr 13.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
695
maksymalnie 150
83%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
0%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group