Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 5370
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dzielnicowy czuwa

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 14 czerwca 2006, 0:00
Autor: TEJO
Fot. KMP Jelenia Góra
W trosce o bezpieczeństwo jeleniogórzan policja rozpoczęła w środę rozwieszanie billboardów i plakatów z wizerunkami dzielnicowych.

Portrety stróżów prawa wraz ze spisem ulic ich rewirów pojawiły się w różnych rejonach Jeleniej Góry oraz w wiatach przystankowych Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego.
– Akcja realizowana jest pod patronatem medialnym prezydenta Jeleniej Góry w ramach wspólnego projektu „Bezpieczne Miasto” – informuje kom. Edyta Bagrowska, oficer prasowa komendanta miejskiego.

– Chcemy przybliżyć mieszkańcom naszego regionu dzielnicowego, z którym w każdej chwili można się skontaktować się. Dzielnicowy jest tzw. policjantem pierwszego kontaktu, który w miarę swojej wiedzy i umiejętności pomaga mieszkańcom rozwiązywać ich problemy. Jeżeli załatwienie sprawy nie leży w gestii policji kieruje on sprawę do właściwej instytucji – zaznacza policja.

Na każdym plakacie i billbordzie podany jest rejon służbowy oraz numer telefonu bezpośredni do wybranego dzielnicowego. Dodatkowo na potrzeby tych policjantów został uruchomiony adres poczty elektronicznej: dzielniocowi@jelenia-gora.policja.gov.pl.
Każda korespondencja, która tą drogą trafi do dzielnicowych w miarę kompetencji zostanie załatwiona.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ALICE 14-06-2006 15:35
Ciekawe ile czasu te plakaty powisza nie pomazane... Ale pomysl dobry. Uswiadomi ludziom, ze ktos "czuwa" ;) i ze nei trzeba z kazda blachostka na policje leciec.
~Maura 14-06-2006 15:43
To jest bardzo dobry pomysł.
~PARIS 14-06-2006 19:15
To jest stary pomysl z dzielnicowymi.Juz w latach zaGomolki iGierka byli dzielnicowi.Moze ktos pamieta Swietonia.To byl najbardziej znany glina.
~ku uwadze następów 14-06-2006 22:31
Witam Paris. Masz rację. Swiętoń (już niestety ś.p.) był znanym dużej liczbie osób glina, a to dlatego, że znał pracę policyjną (milicyjną) i miał powołanie do tej służby. Dlatego właśnie potrafił zdobyć zaufanie i szacunek ludzi, którym zawsze starał sie pomóc, a kiedy trzeba było, bez niepotrzebnego rozgłosu i z zachowaniem wzajemnego szacunku potrafił wpłynąć na osobę łamiącą prawo lub uciążliwą dla innych.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group