Niedziela, 26 marca
Imieniny: Larysy, Teodora
Czytających: 8666
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dzięki sąsiadowi pomnik ponownie okrył mogiłę

Piątek, 20 września 2013, 7:28
Aktualizacja: Sobota, 21 września 2013, 8:27
Autor: Angela
Jelenia Góra: Dzięki sąsiadowi pomnik ponownie okrył mogiłę
Fot. Angela
Po interwencji osiemdziesięcioletniego Leona Kurmana z Jeleniej Góry, który mimo swojego podeszłego wieku opiekuje się grobem swoich sąsiadów, pomnik ponownie okrył mogiłę rodziny Hałko. Przez kilka miesięcy płyty leżały przy płocie cmentarza, bo firma pogrzebowa, po pochówku Olgi Hałko zapomniała je ponownie ułożyć na grobie.

Takich ludzi i takich sąsiadów jest już na świecie niewielu. Osiemdziesięcioletni Leon Kurman, mimo swojego podeszłego wieku, doprowadził sprawę pomnika sąsiadów do końca.

– Razem przeżyliśmy około 50 lat, Hałko mieszkali w tej samej klatce, naprzeciwko naszego mieszkania. W Polsce nie mieli rodziny – mówił pan Leon, kiedy przyszedł do naszej redakcji by prosić o pomoc w tej sprawie. - Najpierw zmarł Janek, później jego syn, a w grudniu minionego roku żona. Kiedy ją chowano zdjęto pomnik i nie ustawiono go ponownie. Mogiłę zarosły chaszcze. Ta spraw nie daje mi spokoju – mówił zatroskany.

Pan Leon wyjaśniał, że pomnik postawiła po śmierci męża i syna Olga Hałko, która trafiła do Domu Opieki Pogodna Jesień w Cieplicach. Kiedy zmarła, jej ciało złożono w ich grobie. Wówczas zdjęto pomnik i płyty położono przy ogrodzeniu nowego cmentarza, gdzie leżały przez kilka miesięcy. Mimo prośby dyrekcji Domu Opieki, firma wykonująca pochówek zapomniała o ich ponownym ułożeniu. Po naszej interwencji, Renata Chmielewska, dyrektor Domu Opieki Pogodna Jesień obiecała, że dopilnuje tej sprawy. Słowa dotrzymała.

Pan Leon przyszedł podziękować nam za pomoc, ale nie nam należą się podziękowania, tylko jemu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
926
maksymalnie 150
82%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
1%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group