Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 9323
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

DOLNY ŚLĄSK: Dzięki Gatesowi Internet pod strzechy

Czwartek, 7 stycznia 2010, 9:41
Aktualizacja: 9:41
Autor: TEJO
DOLNY ŚLĄSK: Dzięki Gatesowi Internet pod strzechy
Fot. ......
Czterdzieści trzy biblioteki na Dolnym Śląsku zostały objęte programem finansowanym przez fundację Bila i Melindy Gatesów oraz rząd RP. Cel? Dogłębna informatyzacja placówek, w których będzie bezpłatny dostęp do globalnych zasobów sieci.

To informacja dzisiejsze Gazety Wyborczej z dodatku dolnośląskiego. Wśród wiejskich i małomiasteczkowych bibliotek w regionie jeleniogórskim znalazły się placówki, między innymi, w Świerzawie i Janowicach Wielkich.

Pomysłodawcy chcą, aby takie biblioteki stały się ośrodkami aktywności lokalnej udostępniającymi nie tylko książki, lecz także możliwości, jakie daje Internet. Według zapewnień Ministerstwa Kultury przyłączanie bezpłatnego dostępu do sieci rozpocznie się już z początkiem roku dzięki porozumieniu rządu z Telekomunikacją Polską. Z Internetem placówki będą łączyły się z pomocą hot spotu, co umożliwi korzystanie z sieci bezprzewodowej Wi-Fi.

Zdaniem cytowanej przez GW Haliny Witkowskiej, kierowniczki biblioteki w Janowicach, to cenna inicjatywa, ponieważ na wsiach ludzi na Internet nie stać, a wielu mieszkańców takich miejscowości nie ma w domu komputerów. Kolejna tura programu fundacji sieciowego potentata – jesienią, co da szansę uzyskania korzyści innym bibliotekom z mniejszych miejscowości.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group