Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 4868
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dzięki Gatesowi Internet pod strzechy

Wiadomości: DOLNY ŚLĄSK
Czwartek, 7 stycznia 2010, 9:41
Aktualizacja: 9:41
Autor: TEJO
Fot. ......
Czterdzieści trzy biblioteki na Dolnym Śląsku zostały objęte programem finansowanym przez fundację Bila i Melindy Gatesów oraz rząd RP. Cel? Dogłębna informatyzacja placówek, w których będzie bezpłatny dostęp do globalnych zasobów sieci.

To informacja dzisiejsze Gazety Wyborczej z dodatku dolnośląskiego. Wśród wiejskich i małomiasteczkowych bibliotek w regionie jeleniogórskim znalazły się placówki, między innymi, w Świerzawie i Janowicach Wielkich.

Pomysłodawcy chcą, aby takie biblioteki stały się ośrodkami aktywności lokalnej udostępniającymi nie tylko książki, lecz także możliwości, jakie daje Internet. Według zapewnień Ministerstwa Kultury przyłączanie bezpłatnego dostępu do sieci rozpocznie się już z początkiem roku dzięki porozumieniu rządu z Telekomunikacją Polską. Z Internetem placówki będą łączyły się z pomocą hot spotu, co umożliwi korzystanie z sieci bezprzewodowej Wi-Fi.

Zdaniem cytowanej przez GW Haliny Witkowskiej, kierowniczki biblioteki w Janowicach, to cenna inicjatywa, ponieważ na wsiach ludzi na Internet nie stać, a wielu mieszkańców takich miejscowości nie ma w domu komputerów. Kolejna tura programu fundacji sieciowego potentata – jesienią, co da szansę uzyskania korzyści innym bibliotekom z mniejszych miejscowości.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~Tomy M. 7-01-2010 9:50
Tak ... może jeszcze napiszcie co ten Gates ufundował, "fundacja" Gatesów zajmuje się głownie wciskaniem wszędzie swojego super Windowsa.Robią to głównie po to aby każdego nowego użytkownika zmusić do używania wyłącznie Windowsa, podczas gdy Linux jest za darmo. Ten artykuł brzmi jak reklama fundacji, a fundacja moi drodzy to coś zupełnie innego niż Stowarzyszenie. Fundacja to firma, zajmuje się tym czym większość fundacji czyli praniem szmalu. Z tego co wyżej napisano Rząd zapłacił za łącze, TPSA nieco spuściła cenę, a co zrobi ta fundacja Gatesa?! Może kupi 15 routerów WIFI za 800 zł ?!! Tak tyle to kosztuje w hurcie. Na miejscu rządu i samorządu trzymałbym się z daleka od Gatesa i jego fundacji.
~zxx 7-01-2010 9:59
No przy takich cenach za dostęp do internetu to chyba jesteśmy gdzieś na poziomie Rumuni z ilością na mieszkańców.
~Maceq 7-01-2010 11:52
A co w Rumunii tak cieńko z netem?
rymcycymcy 7-01-2010 13:24
| ~Tomy M. | ...a czym się różni firma od fundacji, a fundacja od stowarzyszenia ? Wyglądasz na zorientowanego ;) ...dzięki za rzeczową odpowiedź.
Cień 7-01-2010 16:33
Założę się, że w Romuni internet jest bardziej dostępny jak w Polsce, a zwłaszcza w Jeleniej Górze. Jeżeli chodzi o internet mobilny, to Lwówek Śl. przewyższa Jelenią w dostępie do sieci, ja tu w JG muszę czekać jakieś min. dwie sekundy i to jak mam szczęście zanim zacznie się lądować strona, a tam, prawie natychmiast. Co do Bila, to powinno się go zamknąć za uprawianie monopolu i brak kompatybilności między starymi windows-ami a nowymi.
*piipi* 7-01-2010 20:43
*CUDOWNIE .. teraz to nawet w *CISZY bibliotecznej ..będzie mozna z *fajnym chłopakiem *poflirtowac !
~*gość* 7-01-2010 23:10
Zaraz,zaraz! ja odwiedzam bibliotekę dość często ale tam kierownikiem nie jest cytowana pani Witkowska ,to chyba nie chodzi o bibliotekę w Janowicach Wielkich?
~..."calineczka"... 7-01-2010 23:22
dolnoślązak 9-01-2010 22:07
W sto lat po śmierci NARODOWEGO WIESZCZA/1855 r./ zapoczątkowano w naszym kraju likwidację strzech. W ostatnim dziesięcioleciu - jeżdżąc po Polsce - nie natrafiłem na łatwopalne dachy. Zatem jak mam odczytać tytuł tej publikacji. Zaznaczam, że nie pokuszę się na czytanie miedzy wierszami, gdyż mógłbym - nieopatrznie - popełnić jakąś gafę.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group