Sobota, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 3612
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Jeżów Sudecki: Dzieciobójczyni zatrzymana przez policję

Czwartek, 6 sierpnia 2009, 17:18
Aktualizacja: Piątek, 7 sierpnia 2009, 8:05
Autor: Mar
Gmina Jeżów Sudecki: Dzieciobójczyni zatrzymana przez policję
Fot. KM Policji
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o dzieciobójstwo. Poinformował o tym policję anonimowy informator, który wiedział, że kobieta urodziła dziecko, po którym nie ma śladu. Policjanci podjęli czynności, które doprowadziły do odnalezienia w jednym z grobów na cmentarzu zwłok noworodka. Kobiecie postawiono zarzut dzieciobójstwa.

Policjanci wspólnie z prokuratorem rejonowym udali się na cmentarz parafialny położony w gminie Jeżów Sudecki, gdzie w grobie babki kobiety znaleziono pod cienką warstwą ziemi zawinięte w kocyk zwłoki noworodka. W wyniku oględzin biegły medycyny sądowej potwierdził, że są to zwłoki noworodka ludzkiego płci żeńskiej.

Zwłoki noworodka zostały zabezpieczone i przekazane do Zakładu Medycyny Sądowej Akademii Medycznej we Wrocławiu, aby tam biegli ustalili, czy dziecko urodziło się żywe i było zdolne do dalszego życia przy prawidłowej pielęgnacji poza ustrojem matki.

Policjanci zatrzymali kobietę, 34-letnią mieszkankę gminy Jeżów Sudecki. Wstępnie wyjaśniała, że dziecko urodziło się martwe na początku lipca. Kobieta ma już dwoje dzieci w wieku 1,5 roku i 9 lat.

Prokurator zastosował wobec kobiety środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Dzieciobójstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 5 lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (71) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group