Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 8102
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dzieci zwiedziły Kanadę z Bolkiem i Lolkiem w „Muflonie”

Poniedziałek, 23 marca 2015, 8:15
Aktualizacja: Wtorek, 24 marca 2015, 7:58
Autor: Mea
Jelenia Góra: Dzieci zwiedziły Kanadę z Bolkiem i Lolkiem w „Muflonie”
Fot. Mea
Tym razem ok. 200 uczestników „Poranków rodzinnych z Bolkiem i Lolkiem dookoła świata” przeniosło się do Kanady, w której poznali m.in. sposób wyrabiania syropu z klonu. Impreza odbyła się wczoraj (22.03) w Miejskim Domu Kultury „Muflon” w Sobieszowie.

Kolejnym przystankiem Bolka i Lolka w podróżach dookoła świata była Ameryka Północna, a dokładniej Kanada. – W specjalnej maszynie wyprodukowaliśmy syrop klonowy oraz naleśniki, które każdy mógł spróbować. Dzieci zobaczyły wodospad Niagara, niedźwiedzia grizli, flagę Kanady oraz taniec indiański. Mali uczestnicy zawsze zapraszani są do wspólnej zabawy oraz warsztatów plastycznych – mówił Agnieszka Gierus, prowadząca zabawę.

Część dzieci była przebrana za Indian, a część za kowboi. W każdej przygodzie przebierają się w inne stroje, przenosząc się tym samym do innego świata. – Poranki są super, przychodzimy tu od dawna. Najbardziej podoba mi się bajka o Bolku i Lolku. Fajne są też tańce – powiedział Tymon Masłowski. - Zawsze jest sympatycznie i dużo się dzieje. Rozwijające dla dzieci są zajęcia plastyczne – dodała Iwona Łomacz, mama Tymona.

- Przyszliśmy tu po raz pierwszy i sama jestem ciekawa, jak mój wnuk będzie się bawił – mówiła Zofia Figielska.- Lubię tańczyć i śpiewać, więc jest to fajny sposób spędzania niedzielnego poranka – stwierdził Stanisław, wnuk pani Zofii.

Za miesiąc dzieci przeniosą się do Ameryki Południowej, później do Indii, a na koniec tego sezonu do Grecji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group