Poniedziałek, 22 kwietnia
Imieniny: Kai, Łukasza
Czytających: 14442
Zalogowanych: 28
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Dzieci z Dziwiszowa będą widoczne na drodze

Poniedziałek, 12 listopada 2012, 9:39
Aktualizacja: 13:57
Autor: Manu
Region: Dzieci z Dziwiszowa będą widoczne na drodze
Fot. Organizator
„Bądź widoczny na drodze” – pod takim hasłem, w minioną sobotę (10 listopada), bawili się młodzi mieszkańcy Dziwiszowa. Imprezę, w trosce o bezpieczeństwo dzieci – pieszych i rowerzystów, zorganizowało Stowarzyszenie Nasz Dziwiszów.

Brak chodników, źle oświetlone miejsca, wąskie drogi komunikacyjne i duży ruch samochodów to sytuacja znana nie tylko małym mieszkańcom Dziwiszowa w gminie Jeżów Sudecki. - Dzieci pozbawione odblasków lub jakichkolwiek elementów świetlnych są narażone na duże niebezpieczeństwo, a słaba widoczność takich osób wywołuje ryzyko potrącenia. Stąd pomysł akcji mającej na celu uświadomienie problemu i wyposażenie w elementy odblaskowe – mówi Lidia Kaczmarczyk-Pałucha ze Stowarzyszenia Nasz Dziwiszów.

Dzielnicowy Rafał Giers zaprezentował dzieciom film o tym, jak należy prawidłowo poruszać się po drogach, pokazał najbardziej niebezpieczne miejsca na terenie Dziwiszowa i wytłumaczył, dlaczego należy korzystać z elementów odblaskowych zwłaszcza teraz, kiedy coraz szybciej zapadający zmierzch i często trudne warunki atmosferyczne znacznie utrudniają widoczność kierowcom. Później wraz z Danutą Razmysłowicz przeprowadzili konkurs ze znajomości przepisów drogowych. Biorący udział w konkursie wykazali się bardzo dobrą znajomością przepisów prawa drogowego i stosowania ogólnych zasad bezpieczeństwa. Wszyscy laureaci i uczestnicy otrzymali nagrody i upominki ufundowane m.in. przez Policję, Tauron Ekoenergię, Starostwo Powiatowe i Urząd Marszałkowski. Były także tańce, występy (skecze) i poczęstunek.

Waldemar Leszczyński z Centrum Szkolenia Psów „Psicholog” wraz z sunią Zorbą zademonstrował, jak dzieci powinny postępować, aby nie prowokować niebezpiecznych zachowań u psów. Pokazał też wszystkim, jakie naturalne odblaski widoczne już z odległości 100 metrów mają nasi pupile. To oczywiście ich błyszczące oczy. Z kolei Danuta Razmysłowicz, specjalistka ds. prewencji kryminalnej z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, pokazała, co należy zrobić i jakie bezpieczne pozycje przyjąć, gdy pies zaatakuje oraz przypomniała o zasadach bezpiecznego zachowania w czasie codziennych zabaw w domu, poza domem oraz w drodze do i ze szkoły.

Imprezę bardzo wspomogli także: radny gminy Jeżów Sudecki Tomasz Szczurowski oraz Piotr Konieczyński, znakomity i zasłużony aktor Teatru im. Cypriana Kamila Norwida, który wspólnie z Dorotą Lipińską, poprowadził imprezę. Oprawę muzyczną zapewnił Michał Tybinkowski.
Sponsorami oprócz wyżej wymienionych byli: Piekarnia i Cukiernia Libersbach, Cukiernia i Piekarnia Mrugała, Skład Opału w Łomnicy oraz Gmina Jeżów Sudecki.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli ich pomysł i mają nadzieję, że przyczynili się do podniesienia bezpieczeństwa nie tylko najmłodszych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
738
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
19%
jest dobrze jak jest
16%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
Karkonosze
Jelenia Góra zielona, Śnieżka biała
 
Polityka
Jelenia Góra: Jerzy Łużniak zostaje w urzędzie
 
Polityka
Jerzy Łużniak nadal prezydentem!
 
Aktualności
Pożar Biedronki na ul. Sudeckiej
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group