Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 6822
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dzieci wciąż świętują swój dzień

Środa, 4 czerwca 2008, 15:55
Aktualizacja: 15:56
Autor: Angela/ TEJO
JELENIA GÓRA: Dzieci wciąż świętują swój dzień
Fot. Angela
Dwie imprezy z okazji minionego już Dnia Dziecka odbyły się w środę w Jeleniej Górze. Przedszkolaki były w bibliotece, a ich nie w pełni sprawnym kolegom urządzono dzień sportu.

Podróż do świata bajek i baśni zafundowały dzieciom z Przedszkola nr 5 pracownicy Biblioteki Pedagogicznej.
Wizyta grupy przedszkolnej w placówce była dla maluchów prawdziwym przeżyciem. Między regałami z książkami czekały na nich nie lada niespodzianki.

Papierowe krasnale, które „chowały się” we wszystkich pomieszczeniach biblioteki, „odkrywały” przed najmłodszymi najciekawsze tajemnice biblioteki, i za pośrednictwem organizatorek, Agaty Szpali i Anny Bernackiej „wyjaśniały” do czego służą poszczególne urządzenia i elementy.

– Wizyta w bibliotece to najlepszy i najskuteczniejszy proces zapoznania najmłodszych z biblioteką – mówiła Małgorzata Jop, wychowawczyni dzieci.
Najmłodsi mogli też wyłowić z magicznej walizki bajkowe elementy, takie jak lusterko „Królowej Śniegu”, pantofelek „Kopciuszka”, „Kota w butach”, stokrotki, „zaczarowany piórnik” i wiele innych. Wzięli udział w licznych konkursach i konkurencjach i losowali nagrody ufundowane przez bibliotekę.

Z kolei w ogrodach Przedszkola z Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych podopieczni rywalizowali w różnych dyscyplinach sportowych. Ci, którzy woleli mniej aktywny sposób świętowania, rysowali i malowali podczas improwizowanego pleneru.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group