Niedziela, 14 kwietnia
Imieniny: Justyny, Waleriana
Czytających: 5135
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Dzieci spod Szrenicy na przestępczym szlaku w kraju

Piątek, 29 sierpnia 2008, 14:55
Aktualizacja: Sobota, 30 sierpnia 2008, 7:32
Autor: TEJO
Trzech chłopców ze Szklarskiej Poręby urządziło sobie złodziejskie wakacje. Małolaci są podejrzani o co najmniej 10 czynów przestępczych, których dopuścili się nie tylko „na swoim”, lecz także w innych miastach Polski, w tym nad morzem.

To trzynastolatek i jego dwaj młodsi koledzy, którzy mają odpowiednio 11 i 12 lat. Kilka dni temu jeden z nich już wpadł na próbie włamania do sklepu z zabawkami w kurorcie pod Szrenicą. Policjanci zatrzymali go z młodszym kolegą, kiedy chciał rozpruć namiot z odzieżą, aby ukraść bluzy z polaru.

Nauczka jednak nie poskutkowała. W nocy z czwartku na piątek chłopcy, tym razem w zwiększonej „sile”, postanowili raz jeszcze obrabować sklep z zabawkami. Znów wybili szybę w wystawie. Zostali spłoszeni, ale wrócili. I tym razem ktoś zauważył młodych rabusiów i zawiadomił policję. Przestępcy „w krótkich spodenkach” próbowali uciekać, ale patrol bez kłopotu ich dogonił.

– Policjanci uzyskali informację, że najprawdopodobniej mają oni na swoim koncie znacznie więcej czynów karalnych: generalnie to kradzieże z włamaniem, których dopuścili się w innych częściach Polski, nawet w nadmorskich kurortach – mówi nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Cała trójka to pensjonariusze jednej z placówek wychowawczych. Zajmie się nimi sąd rodzinny i nieletnich. W praktyce pozostaną bezkarni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
304
Tak
59%
Nie
41%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
 
Rozmowy Jelonki
Prace idą żwawo
 
Polityka
Dudek vs. Konieczyńska: II tura w Jeżowie
 
Aktualności
Zumba dla Antka
 
Aktualności
Pobiegli dla Filipka
 
112
Zderzenie na Sudeckiej
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group