Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 5983
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Dzieci na poważnie bawiły się w złodziei

Poniedziałek, 25 sierpnia 2008, 14:13
Aktualizacja: 14:14
Autor: TEJO
Region Jeleniogórski: Dzieci na poważnie bawiły się w złodziei
Fot. Archiwum
Jak to jest być przestępcą? To zapewne chcieli poczuć na własnej skórze chłopcy w wieku 10 i 13 lat, którzy postanowili okraść sklep z zabawkami i namiot z odzieżą.

Nieletnim złodziejom ze Szklarskiej Poręby udało się wprawdzie wybić szybę wystawową sklepu zabawkowego, ale nic nie ukradli, bo spłoszyli ich pracownicy pobliskiego parkingu. Nauczka im nie wystarczyła. W nocy chcieli urządzić „skok” na namiot z odzieżą, bo zamarzyły im się bluzy polarowe.

– Policjanci ustalili, że sprawcami przestępstwa są chłopcy w wieku 10-13 lat, których rysopis przekazał pracownik pobliskiego parkingu. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania małych przestępców. Około godziny 3 nad ranem zauważyli w centrum miasta dwóch chłopców, których wygląd odpowiadał poszukiwanym. Nieletni na widok radiowozu zaczęli uciekać, jednak po kilku minutach zostali zatrzymani – informuje nadkom. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze.

Sprawcami okazali się dwaj mieszkańcy Szklarskiej Poręby w wieku 10 i 13 lat. Zatrzymani przyznali się do przestępstwa. W trakcie rozmowy oświadczyli, że chwilę przed zatrzymaniem zamierzali okraść jeden z namiotów z odzieżą w centrum miasta. Sprawą chłopców zajmie się sąd rodzinny. A policjantów martwią rosnące statystyki przestępczości wśród najmłodszych mieszkańców regionu. Popadają w konflikt z prawem nie skończywszy nawet 10 lat. Co z nich wyrośnie? Strach pomyśleć.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group