Środa, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 7475
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dżem zagra z filharmonikami. Sezon pełen klasycznych hitów

Piątek, 9 września 2011, 8:28
Aktualizacja: 8:31
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Dżem zagra z filharmonikami. Sezon pełen klasycznych hitów
Fot. Agrafka
Podczas wczorajszej konferencji w Filharmonii Dolnośląskiej zaprezentowano obszerny repertuar na najbliższe miesiące oraz szeroki wybór przedsięwzięć mających na celu umuzykalnianie dzieci i młodzież.

Oprócz koncertów muzyki klasycznej z dziełami znanych kompozytorów jak Mozart, Moniuszko, czy Beethoven, pojawią się nowości np. „Ognisty ptak” Igora Strawińskiego, symfonia „Odrodzenie” Karłowicza.
Słynny pianista Piotr Paleczny zagra partię solową IV Symfonii Koncertującej Karola Szymanowskiego. Zabrzmią też poematy symfoniczne „Popołudnie Fauna” i „Morze” Claude’a Debussy’ego.

Nie zabraknie muzyki filmowej, repertuaru z musicali, Festiwalu Laboratorium Myśli Muzycznej, gali sylwestrowej, noworocznej i karnawałowej, a przede wszystkim występów znakomitego Big Bandu, który w ostatnim czasie przypadł do gustu nie tylko jeleniogórzanom.

- Wraz z Orkiestrą Symfoniczną wystąpi zespół Dżem i jest to już drugi projekt orkiestry z muzyką rockową, bowiem już 10 września w Filharmonii Dolnośląskiej będzie można usłyszeć utwory Jimiego Henrixa – powiedział Mirosław Jacek Błaszczyk, pierwszy dyrygent Filharmonii Dolnośląskiej.

Jak co roku w filharmonia wspiera także rozwój młodych muzyków poprzez różne warsztaty oraz współpracę ze szkołami muzycznymi, nie tylko jeleniogórskimi, ale także zagranicznymi. Początek muzycznej wędrówki wiąże się z Prezydencją Polski w Unii Europejskiej, dlatego też w audycjach będą zarówno utwory z krajów członkowskich, jak z innych stron świata.

- Tradycją już się stały przedsięwzięcia umuzykalniające dzieci, jak i młodzież, których w ciągu roku przeprowadzamy ok. 800 w ponad 200 placówkach oświaty. Od października ruszamy z Niedzielnymi Porankami Muzycznymi, które cieszą się ogromnym powodzeniem – powiedziała Zuzanna Dziedzic, dyrektor naczelny Filharmonii Dolnośląskiej.

Tymczasem już dziś, 9 września o 19.00, w Filharmonii Dolnośląskiej nastąpi inauguracja 48. sezonu artystycznego 2011/2012,. Solistką będzie Beata Biblińska (fortepian) z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej pod dyrekcją Mirosława Jacka Błaszczyka. W programie: George Gershwin - Koncert fortepianowy F-dur, Igor Strawiński - Suita baletowa Ognisty Ptak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group