Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 6301
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Dworce kolejowe odzyskują blask

Środa, 10 września 2008, 8:07
Aktualizacja: 15:32
Autor: TEJO
REGION JELENIOGÓRSKI: Dworce kolejowe odzyskują blask
Fot. TEJO
Niegdyś jedna z większych węzłowych stacji na szlaku Jelenia Góra – Wrocław, a dziś zapuszczona podrzędna stacyjka. Marciszów. Wiele wskazuje na to, że przynajmniej w części będzie tu jak za dobrych dla kolei czasów.

Trwa bowiem remont dworcowej poczekalni i zarazem holu głównego. Już odrestaurowano i odmalowano sufit. Obecnie pracownicy czyszczą ściany z napisów i bazgrołów, które pozostawili po sobie „turyści”. Niebawem zostaną pomalowane.

Nie wiadomo, co będzie z przejściem pod peronami. Jest ono zniszczone głównie przez wandali obskurnymi napisami. W przeciwieństwie do jeleniogórskiego pasażu nie jest zawilgocone, więc koszt ewentualnego odnowienia na pewno będzie mniejszy. Przydałby się także remont na samych peronach.

Jeszcze w latach 80. XX wieku Marciszów był sporą stacją węzłową. Stąd odjeżdżały pociągi do Jawora, a dalej do Legnicy. Stąd ruszały składy do Kamiennej Góry. Większość tych połączeń zlikwidowano, a malownicza linia Marciszów – Jawor pozostaje niewykorzystana.

Remont dworca w Marciszowie to kolejny, który dotyczy budynków stacyjnych na linii Jelenia Góra – Wrocław. Kilka miesięcy temu wyremontowano stację w Janowicach Wielkich. Niestety, mniej szczęścia mają dworce na szklaku ze stolicy Karkonoszy do Szklarskiej Poręby. Niszczeją, a spółka kolejowa zajmująca się nieruchomościami nie ma w planach prac modernizacyjnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group