Wtorek, 28 marca
Imieniny: Anieli, Jana
Czytających: 8298
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dwór Czarne będzie miał monografię!

Czwartek, 17 października 2013, 7:32
Aktualizacja: Piątek, 18 października 2013, 16:39
Autor: Angela
Jelenia Góra: Dwór Czarne będzie miał monografię!
Fot. Archiwum
– W pewnym momencie miałem spore wątpliwości, czy ta akcja się uda – mówi jeden z trzech zapalonych Przyjaciół Dworu Czarne, który od lipca br. zbierał pieniądze na wydanie monografii zabytku autorstwa wieloletniego gospodarza tego obiektu Jacka Jakubca. Udało się, zebrano potrzebną kwotę! Projekt wsparło ponad 100 osób. Pierwszych egzemplarzy książki możemy się spodziewać w grudniu br.

W ramach akcji zbierania pieniędzy na wydanie książki o Dworze Czarne, Marcin Roszak wraz z Tomaszem Raczyńskim i Mariuszem Pełczyńskim stworzyli serię 10. filmów o tym zabytku, które publikowaliśmy na naszych łamach.

- Zarówno Jacek Jakubiec, ze swoim zaangażowaniem w sprawę ratowania Dworu Czarne, jak i sam obiekt zasługują na to, aby uwiecznić tę historię na papierze i w internecie – mówi Marcin Roszak. - Ja ze swojej strony chciałbym podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w naszą akcję. Nie da się przecenić wkładu Kazia Hołyszewskiego z Zachełmia, który skłonił zespół Szyszak (http://szyszak.pl/) do zagrania koncertu na Osiedlu Czarne. Ten koncert promował naszą inicjatywę, a pan Kazimierz dzielnie pełnił rolę konferansjera. Obecnie inicjatywę przejął Mariusz Pełczyński, który koordynuje techniczne kwestie wydania monografii. Pieniądze z naszej akcji trafiły na konto Fundacji Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej. Z tego co mi wiadomo, pierwszych egzemplarzy książki możemy się spodziewać na Boże Narodzenie. Wszyscy darczyńcy, którzy przyczynili się do wydania monografii Dworu Czarne będą wyszczególnieni na końcu książki – dodaje jeden z pomysłodawców akcji.

Jacek Jakubiec natomiast do podziękowań dołącza podziękowanie dla dziękującego.

- To Marcin Roszak wymyślił tę zbiórkę, zorganizował i doprowadził w terminie do pomyślnego finału. Polak potrafi! – pisze Jacek Jakubiec. - Teraz piłka jest na moim, autorskim boisku, staram się jak mogę, a to nie łatwe, bo życie trzyma za połę... – dodaje.

Co będzie zawierała monografia? Kiedy się ukaże? Odpowiedź na te pytania zawarta jest w kolejnym odcinku cyklu opowiadającego o Dworze Czarne autorstwa Tomasza Raczyńskiego:

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
1006
maksymalnie 150
82%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
1%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group