Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 9075
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dwie premiery w jeden weekend

Piątek, 13 listopada 2009, 8:44
Aktualizacja: Poniedziałek, 16 listopada 2009, 8:25
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Dwie premiery w jeden weekend
Fot. TEJO
W sobotę dla starszych, w niedzielę – dla młodszych. Warto w nadchodzące dni odwiedzić Teatr im. Norwida oraz Zdrojowym Teatr Animacji. W pierwszym zapowiedziano premierę „Pokojówek” Jeana Geneta, w drugim – bajki „Tomcio Paluszek” wg Jerzego Zaborowskiego.

Mroczna tragedia francuskiego dramaturga Jeana Geneta to trudne wyzwanie dla Rafała Matusza, który podjął się reżyserii tego dzieła. W rolach tytułowych zobaczymy Agatę Moczulską (Claire) i Katarzynę Janekowicz (Solange). Do tego wciąż błyszcząca gwiazda: Irmina Babińska (gościnnie) jako Jaśnie Pani. Świetna muzyka, klimat jak z dobrego thrillera, gradacja napięcia – to najważniejsze cechy jeleniogórskich „Pokojówek”. Warto! Początek premiery w sobotę o godz. 19 na małej scenie Teatru im. Norwida. Powtórka w niedzielę o tej samej porze.

Z kolei Zdrojowy Teatr Animacji – nie bacząc na partyzanckie warunki pracy (placówka jest pozbawiona sceny, która właśnie jest remontowana) podjął się przygotowania kolejnej premiery. To przedstawienie dla dzieci od lat pięciu do stu, adaptacja bajki, którą znamy chyba wszyscy: „Tomcio Paluszek”. Reżyserii podjęła się aktorka ZTA Lidia Lisowicz, przebojową muzykę napisała Bogna von Woedtke. Obie panie w sztuce występują, a do tego – na okrasę – Sławomir Mozolewski. Autorem scenografii jest Lewan Mantidze. Premiera w niedzielę o godz. 16 w MDK „Muflon” w Sobieszowie. „Tomcio” będzie spektaklem objazdowym, a ekipa Zdrojowego Teatru Animacji dotrze ze sztuką do kilku jeleniogórskich przedszkoli.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group